wtorek, 21 maja 2019 12:05

W Starym Wiśniczu będzie nowe boisko

Autor Mirosław Haładyj
W Starym Wiśniczu będzie nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu czeka gruntowny remont. Promesę gwarantującą dofinansowanie na realizację tego zadania w ramach projektu "Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno – Sportowa" przekazał w piątek 17.05 wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz. W spotkaniu uczestniczył również radny województwa małopolskiego Stanisław Bukowiec.

W ramach projektu MIRS, którego celem jest poprawa jakości życia Małopolan w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji, gmina Nowy Wiśnicz otrzyma dofinansowanie w wysokości 136 tys. zł. Środki te pozwolą na przeprowadzenie szeregu prac modernizacyjnych, dzięki którym boisko przyszkolne w Starym Wiśniczu będzie bardziej nowoczesne i bezpieczne.
- Sport to zdrowie, a wspieranie inicjatyw sprzyjających aktywności fizycznej wśród mieszkańców to jeden z priorytetów województwa. Chcemy tworzyć miejsca, w których Małopolanie będą mogli rozwijać sportowe pasje, jednocześnie mając na uwadze dobro środowiska. Dlatego „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno – Sportowa” to jeden z pierwszych projektów związanych z projektem EkoMałopolska - powiedział wicemarszałek Tomasz Urynowicz.


Projekt MIRS jest kontynuacją zapoczątkowanego w 2018 roku projektu „Małopolskie Boiska”, którego zakres w tym roku został rozszerzony o ogólnodostępne boiska sportowe, siłownie plenerowe, skateparki i place sportowo-rekreacyjne z urządzeniami typu street workout.
Na realizację zadań w ramach projektu MIRS zarząd województwa przeznaczył łącznie 9 mln zł. Dofinansowanie poszczególnych zadań może wynieść maksymalnie do 70 proc. całkowitych kosztów, jednak nie więcej niż 200 tys. zł na inwestycję.

Fot. i inf.: Biuro Prasowe UMWM

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje