poniedziałek, 9 sierpnia 2021 13:17

W Tarnowie padł rekord. „Patrząc na statystyki nie widzimy w tej chwili pandemii”

Autor Aleksandra Tokarz
W Tarnowie padł rekord. „Patrząc na statystyki nie widzimy w tej chwili pandemii”

Jesteśmy spragnieni aktywności po długich miesiącach, spędzonych w domach w związku z pandemią? Najwyraźniej. Na to wskazują rekordowe liczby, jakie odnotowuje Tarnów. Tamtejsze spacerki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ramach spacerków po Tarnowie i zwiedzaniu katedry tylko w lipcu starówkę odwiedziło aż tysiąc osób. W ubiegłym roku takiego wyniku nie osiągnięto nawet podczas dwóch miesięcy – wtedy z darmowego oprowadzania skorzystało w sumie 900 turystów.

- Patrząc na statystyki nie widzimy w tej chwili pandemii. Bardzo nas to cieszy. Spacerki ułożone są tak, by w tygodniu mogli z nich korzystać przyjezdni, natomiast w weekendy także mieszkańcy Tarnowa – mówi Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Spacery po starówce i zwiedzanie katedry z przewodnikiem, całkowicie za darmo, możliwe będzie jeszcze do końca tego miesiąca. Zbiórka odbywa się codziennie przy TCI na Rynku 7 o godzinie 12. Trasa spacerków obejmuje Stare Miasta, a w jego obrębie wycieczkowicze przechadzają się szlakiem żydowskim, renesansu i Józefa Bema.

Katedrę natomiast można odwiedzać z przewodnikiem od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 11.30 i od 15 do 18, w soboty od 9.30 do 11.30. Niedzielne zwiedzanie ma się odbywać po południu, w godzinach od 16 do 18. Nie obowiązują zapisy.

Ale to nie wszystko – istnieje bowiem możliwość zwiedzania ciekawych miejsc nie tylko w Tarnowie, ale również w całym regionie. - Wycieczkowicze oprowadzani przez darmowego przewodnika mogą zobaczyć wzgórze zamkowe w Czchowie, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, wieżę widokową na Szpilówce (Iwkowa) oraz malowane domy w Zalipiu. Regionalne zwiedzanie będzie dostępne wyłącznie w weekend – informuje tarnowski samorząd. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

koronawirus najnowsze informacje

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje