wtorek, 12 stycznia 2021 11:34

W Trzebini będzie więcej działek budowlanych

Autor Wiktoria Mitura
W Trzebini będzie więcej działek budowlanych

W rejonie ulic Cichej i Spacerowej jest miejsce, gdzie można wybudować 23 domy. W najbliższych miesiącach ma zostać wydana decyzja o warunkach zabudowy tego terenu. Gotowa jest też koncepcja zagospodarowania działki przy ul. Zielonej na osiedlu Siersza, gdzie może powstać 30 budynków mieszkalnych.

Końcem 2020 roku burmistrz, po uzyskaniu decyzji o warunkach środowiskowych, wystąpił o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Gmina bierze na siebie budowę infrastruktury, obejmującej sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz dróg dojazdowych, a także podział terenu na mniejsze działki budowlane. Jest szansa, że pierwsze zostaną wystawione w przetargu jeszcze w tym roku.

- Prace rozpoczęły się już w lipcu 2016 roku, kiedy byłem zastępcą burmistrza. W tym rejonie posiadamy atrakcyjną działkę gminną. Uznaliśmy, że to dobre miejsce pod budowę domów jednorodzinnych. Do mieszkańców chcemy wyjść jednak z konkretną ofertą, a nie proponować im „gołych” działek bez dojazdu. Stąd nasze starania – mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Równocześnie trwają też prace nad możliwością zabudowy gminnej działki przy ul. Zielonej na osiedlu Siersza w Trzebini. Gotowa jest już koncepcja zagospodarowania terenu o powierzchni 3,125 ha. Docelowo może tam powstać nawet 30 domów jednorodzinnych.

info i foto: UM Trzebinia

Chrzanów - najnowsze informacje