czwartek, 27 stycznia 2022 12:52

"W tym tempie zdążymy na VII falę". Falstart rządu z punktami testowymi w aptekach. W całym kraju jest ich... 64

Autor Mirosław Haładyj
"W tym tempie zdążymy na VII falę". Falstart rządu z punktami testowymi w aptekach. W całym kraju jest ich... 64

Miały być za darmo i co najważniejsze powszechnie dostępne. Dzisiaj wykonanie darmowego testu antygenowego na koronawirusa, zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, powinno być możliwe w każdej aptece. Rząd zaliczył jednak olbrzymi falstart, ponieważ oficjalnie na 13 tys. placówek, jest ich tylko 105 a wykonać badanie można tylko w 64 z nich, gdyż do części z placówek nie dotarły testy z Rządowej Agencja Rezerw Strategicznych. Na liście ministerstwa zdrowia, z Krakowa, znalazły się dwie apteki w których teoretycznie można wykonać test. Teoretycznie, ponieważ naszej redakcji nie udało się potwierdzić, czy placówki zostały odpowiednio zaopatrzone.

Po tym, jak minister Niedzielski poinformował za pomocą swojego Twittera o falstarcie rządowych zamierzeń w internecie zaroiło się od komentarzy. Ale nie pod wpisem szefa resortu zdrowia, gdyż odpowiedzi na jego koncie zostały ograniczone.

Marcin Makowski na swoim twitterowym koncie napisał: Miały być darmowe testy antygenowe „w każdej aptece”, a póki co jest w 64. Na 13 tys. W tym tempie zdążymy na VII falę.

Z kolei jeden z internautów zwrócił uwagę na to, że komunikaty informacyjne wypuszczane przez rząd zostały źle zrozumiane.

Morawiecki propagandowo powiedział że mają być darmowe testy, a to nie są darmowe testy tylko darmowe testowanie z wpisywaniem wyniku, i ludzie przychodzą z mordą że jak to nie ma darmowych testów, mówili w telewizji że będą! Ludzie myślą że dostaną test i go zrobią w domu

– napisał użytkownik o nicku Karol #pisowskiNepotyzmMatter

Warto dodać, że nie wypał rządowego projektu nastąpił w obliczu kolejnego rekordu 5. fali. Dziś w Polsce odnotowano prawie 60 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Jak jest w Krakowie?

Na liście ministerstwa zdrowia znalazły się dwie apteki ze stolicy województwa małopolskiego. Są to apteka "Codzienna", mieszcząca się na ul. Bolesława Komorowskiego 12 i apteka "Na Złocieniu" położona przy ul. Nefrytowej 4. Do obu placówek staraliśmy się dodzwonić by uzyskać informacje o tym, czy istnieje w nich możliwość niewykonania testu. Niestety telefony "Codziennej" i "Na Złocieniu" pozostają głuche".

Czytaj także:

“Mieliśmy masę chętnych, ale testy jeszcze nie przyszły”. Powiat wadowicki ma jedną aptekę, która testuje na obecność koronawirusa
Wiadomości Wadowice: Od 27 stycznia apteki mogą bezpłatnie testować swoich klientów na obecność koronawirusa. W powiecie wadowickim udział w akcji bierze tylko jeden punkt apteczny.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje