czwartek, 10 czerwca 2021 12:44

W weekend kolejna akcja szczepień. Mobilne punkty staną w czterech popularnych miejscach w Małopolsce

Autor Aleksandra Tokarz
W weekend kolejna akcja szczepień. Mobilne punkty staną w czterech popularnych miejscach w Małopolsce

- Małopolska to miejsce niezwykłe, posiadające wyjątkowe walory turystyczne. Po okresie pandemii turystyka wraca do normy. Widzimy rzesze turystów, które przyjeżdżają do Małopolski. Stąd pomysł na to, żeby wykorzystać ten potencjał. Wszystkie ręce na pokład! - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Mobilne punkty szczepień staną w czterech popularnych miejscach w Małopolsce.

Akcja szczepień połączona będzie z wieloma atrakcjami, zarówno dla dorosłych, dzieci, całych rodzin. Jak tłumaczył wojewoda, celem organizacji takiego wydarzenia jest nie tylko zachęcenie do szczepień, ale też pokazanie, że nie jest to nic strasznego, a przyjęcie preparatu można połączyć z dobrą zabawą. - Apelujemy do osób, które chcą jechać na wakacje, żeby się zaszczepiły. Tylko szczepionka jest dziś gwarantem bezpieczeństwa - mówił Łukasz Kmita.

Mobilne punkty staną w czterech popularnych miejscach w Małopolsce - na Pustyni Błędowskiej, w Zakopanem, Krynicy-Zdroju i Szczawnicy. - Mamy przygotowane około 4 tysiące szczepionek. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że już sporo osób się zaszczepiło - tłumaczył wojewoda. Chętni będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

- Chcemy pokazać, że szczepić się można wszędzie - na Pustyni, obok pijalni wód mineralnych czy na Krupówkach - mówił Łukasz Kmita. W planach jest nawet wykonanie szczepienia w powietrzu - jedna osoba zostanie zaproszona do balonu przygotowanego przez radio RMF FM.

Akcję szczepień zaplanowano na sobotę i niedzielę, w godzinach od 10 do 18.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Głos24.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje