piątek, 17 lutego 2023 12:00

W wieku 75 lat zrobił prawo jazdy. Tydzień temu dołączył do grona 100-latków!

Autor Katarzyna Jamróz
W wieku 75 lat zrobił prawo jazdy. Tydzień temu dołączył do grona 100-latków!

– Przedstawiam wam najstarszego mężczyznę w Gminie Wadowice. Pan Tadeusz Pacanek urodził się 11 lutego 1923 roku i mieszka w Barwałdzie Dolnym, w otoczeniu wspaniałej rodziny – napisał burmistrz Wadowic, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W minioną sobotę (11 lutego) pan Tadeusz dołączył do zaszczytnego grona 100-latków. Jest trzecim najstarszym mieszkańcem gminy.

– Nasz 100-latek czuje się dobrze, narzeka jedynie na słuch. Jego historia jest niezwykła! Na 75 urodziny postanowił zrobić sobie... prawo jazdy. Rok temu złamał biodro i poddał się operacji, po której stanął na nogi!

– relacjonuje Bartosz Kaliński.

Pan Tadeusz ma czterech wnuków, 11 prawnuków i jedną praprawnuczkę Antosię, która jest jego oczkiem w głowie. Prapradziadkiem został w wieku 98 lat.

– Jak zawsze przy okazji wizyt u 100-latków, zapytałem naszego jubilata o sekret na długowieczność i jego odpowiedź była zaskakująca - słodzić herbatę tak, żeby była gęsta i solić pomidora tak, żeby był biały

– dodał burmistrz.

Pan Tadeusz to trzeci najstarszy mieszkaniec gminy Wadowice. Jak informuje Bartosz Kaliński, na pierwszym miejscu od dłuższego czasu znajduje się pani Helena Kupiec z ulicy Iwańskiego w Wadowicach – 102 lata i 4 miesiące, a na drugim – pani Janina Klaja z osiedla Kopernika – 101 lat i 3 miesiące.

Źródło/Fot. Bartosz Kaliński - Facebook

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka