poniedziałek, 3 stycznia 2022 05:44

Już w najbliższy czwartek przejdą ulicami miasta! Peleryny, korony, śpiewniki - co jeszcze czeka na uczestników wydarzenia?

Autor Głos 24
Już w najbliższy czwartek przejdą ulicami miasta! Peleryny, korony, śpiewniki - co jeszcze czeka na uczestników wydarzenia?

Wszystkich mieszkańców Gminy Wadowice zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości Święta Objawienia Pańskiego, które jak co roku przypada 6 stycznia. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce formowany jest tzw. „Orszak Trzech Króli” będący podkreśleniem chrześcijańskiej tradycji i jednocześnie formą wspólnego świętowania oraz śpiewania kolęd.

W Wadowicach uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 12:00 w Bazylice Ofiarowania NMP. O godz. 13:15 nastąpi formowanie orszaku i wspólny przemarsz pod kościół św. Piotra Apostoła. Tam o 13:45 odbędą się Jasełka przygotowane przez Publiczną Szkołę Podstawową w Stanisławiu Górnym oraz wspólne kolędowanie.

Orszakowe peleryny, korony oraz śpiewniki będą rozdawane po Mszy Świętej. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

Organizatorem wydarzenia jest: Parafia Ofiarowania NMP, Parafia św. Piotra Apostoła, Gmina Wadowice orazPubliczna Szkoła Podstawowa w Stanisławiu Górnym.

Inf. i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje