środa, 19 stycznia 2022 16:19

Wadowice: Policjanci zatrzymali szajkę złodziei

Autor Głos 24
Wadowice: Policjanci zatrzymali szajkę złodziei

Policjanci z Wadowic zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże na terenie miasta. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku, policjanci z wadowickiej komendy zostali powiadomieni o włamaniu do budynku mieszkalnego na terenie Wadowic. Zostały stamtąd skradzione dwie kurtki oraz wkrętarka o łącznej wartości około 1400 złotych.

Zaangażowani w sprawę policjanci pionu kryminalnego ustali, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć czterej mieszkańcy Wadowic – w wieku od 41 do 51 lat. Kilka dni temu wytypowani mężczyźni zostali zatrzymani na terenie miasta.

W wyniku weryfikacji okazało się, że przestępstwa kradzieży z włamaniem dopuścił się 41-latek i 49-latek. Poza tym w trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustali, że w grudniu ubiegłego roku cała czwórka dopuściła się innego przestępstwa. Mężczyźni włamali się wówczas do jednego z budynków na terenie Wadowic. Stamtąd ukradli m.in. metalowe klamki okienne i drzwiowe, przewody elektryczne oraz żeliwne elementy pieca kaflowego. W tym przypadku łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 12 700 złotych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje