środa, 14 października 2020 11:12

Wadowice. Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka trasy rowerowej

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka trasy rowerowej

Praca przy Wadowickiej Trasie Rowerowej ciągle trwa. Obecnie budowany jest kolejny odcinek wzdłuż ulicy Legionów. I to jeszcze nie wszystko!

Do końca tego roku do użytku oddane zostanie kolejny blisko 400-metrowy fragment, tym razem prowadzący wzdłuż ulicy Legionów, od przejazdu kolejowego do drogi za Maspexem.

Wadowicka Trasa Rowerowa to kosztująca prawie 9 milionów złotych inwestycja, na którą wadowiccy cykliści czekają od lat. Cała ścieżka o długości blisko 7 kilometrów prowadzić będzie wzdłuż obwodnicy, od granicy z Chocznią do ulicy Legionów, następnie drogą za Maspexem, ulicami Lwowską, Putka i Zegadłowicza, do zjazdu w ulicę Bałysa, prowadzącą na Krytą Pływalnię Delfin.

Trasa prowadzi zarówno przez tereny należące do GDDKiA, Wód Polskich, a skończywszy na PKP. A to niestety znacznie wydłuża proces uzyskiwania pozwoleń budowlanych. Dlatego, aby przyspieszyć realizację inwestycji, podzieliliśmy ją na kilkanaście etapów, budując najpierw te odcinki, na które mamy już gotowy projekt i pozwolenie. – wyjaśnia Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Planowo w kolejce na realizację czekają już odcinki na ulicy Putka i wzdłuż obwodnicy od strony Choczni.

Info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje