wtorek, 15 listopada 2022 12:56

Węgiel nie będzie ci drogi, więc rusz szybko swoje nogi. Miasto z wyjątkową ofertą dla mieszkańców Oświęcimia

Autor Norbert Kwiatkowski
Węgiel nie będzie ci drogi, więc rusz szybko swoje nogi. Miasto z wyjątkową ofertą dla mieszkańców Oświęcimia

Zbliżająca się zima to czas, gdy będziemy musieli zadbać o ciepło w naszych domach. Z tego powodu Urząd Miasta Oświęcim właśnie rozpoczyna przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie.

Osoby uprawnione do dodatku węglowego za tonę paliwa zapłacą 2 tys. zł. Wnioski należy złożyć do 18 listopada, aby zakupić węgiel na ten rok. Z kolei, aby kupić węgiel po preferencyjnej cenie w przyszłym roku wniosek należy złożyć do 15 lutego 2023 roku. Ustawodawca przewidział możliwość zakupienie 1,5 tony opału w 2022 roku oraz 1,5 tony w 2023 roku. Złożenie wniosku wiąże się z obowiązkiem zapłaty za węgiel preferencyjnej ceny 2 tys. zł brutto za jedną tonę.

Po zweryfikowaniu wniosku wnioskodawca otrzyma informację o wysokości należnej wpłaty za zamówiony rodzaj paliwa oraz termin jej opłacenia. W przypadku nieuiszczenia opłaty wniosek nie zostanie zrealizowany.

Wzór wniosku jest dostępny na stronie internetowej lub Dzienniku Podawczym w głównym budynku urzędu przy ulicy Zaborskiej 2. Węgiel będzie sprzedawany samorządom przez dostawców wskazanych w rozporządzeniu przygotowanym przez resort aktywów państwowych.

Warto dodać, że mieszkańcy Oświęcimia będą mogli odebrać opał z jednego ze składów, które znajdują się w Oświęcimiu.

Inf. Miasto Oświęcim Foto: Małopolska

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka