piątek, 2 czerwca 2023 11:24

Weszła na 30-metrowy komin, żeby skoczyć. "Nie odbierała już kolejnych połączeń"

Autor Katarzyna Jamróz
Weszła na 30-metrowy komin, żeby skoczyć. "Nie odbierała już kolejnych połączeń"

Dramatyczne chwile rozegrały się w minioną środę w Nowym Targu. Służby ratunkowe zostały postawione w stan najwyższej gotowości. Rozpoczęto poszukiwania kobiety, która chciała targnąć się na swoje życie.

W środę (31 maja) po północy dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie od rodziny 34-letniej kobiety, która chciała targnąć się na swoje życie. – Dyżurny natychmiast nawiązał kontakt telefoniczny z 34-latką. Kobieta nie chciała jednak rozmawiać i rozłączyła się. Nie odbierała już kolejnych połączeń. Dla policjantów z nowotarskiej komendy ogłoszono alarm i rozpoczęto jej poszukiwania. Podczas akcji policjantka z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nawiązała z poszukiwaną kobietą kontakt telefoniczny. 34-latka słysząc głos funkcjonariuszki powiedziała, że znajduje się w sytuacji kryzysowej i chce odebrać sobie życie, podała też miejscowość gdzie się znajduje – poinformowała podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP w Nowym Targu.

Funkcjonariuszka cały czas kontynuowała rozmowę z kobietą, uspokajała ją i wspierała. W pewnym momencie 34-latka została zauważona przez policjantów na wysokości około 30-metrów na kominie nieczynnego przedsiębiorstwa. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Dwoje kryminalnych ryzykując własne życie weszło po drabince do kobiety, która znajdowała się już poza metalową obręczą asekuracyjną. Przeprowadzili 34-latkę za barierkę i asekurując ją wspierali i uspokajali do czasu przyjazdu strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Targu, którzy bezpiecznie przetransportowali ją na ziemię, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia. – Dzięki skutecznym i szybkim działaniom nowotarskich policjantów oraz strażaków akcja ratunkowa kobiety zakończyła się szczęśliwie – dodała rzeczniczka.


Gdzie szukać pomocy?

W życiu każdego człowieka zdarzają się gorsze chwile. Bywają sytuacje, które samodzielnie może być trudno pokonać. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez cięższy okres w życiu. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić sobie z problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo.

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00.
116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222.

Inf./Fot. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka