poniedziałek, 25 kwietnia 2022 10:41

[WIDEO] Rozczulające nagranie prosto z Tatr. Dlatego TPN zamknął szlak na Kasprowy Wierch

Autor Katarzyna Jamróz
[WIDEO] Rozczulające nagranie prosto z Tatr. Dlatego TPN zamknął szlak na Kasprowy Wierch

Kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie, na którym udało się uchwycić małego niedźwiadka biegającego po nartostradzie. W trosce o spokój dzikich mieszkańców Tatr, Tatrzański Park Narodowy podjął decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w ruchu turystycznym.

Niedźwiedzia rodzina widziana była przy popularnym szlaku narciarskim wiodącym z Polany Goryczkowej do Kuźnic. Żeby zapewnić spokój zwierzętom, przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego podjęli decyzję o czasowym zamknięciu szlaku.

– Niedźwiedzia rodzina poczuła wiosnę. Widok rozczulający, ale pamiętajmy, że w pobliżu może znajdować się matka! Spotkania ludzi i niedźwiedzic z młodymi mogą być niebezpieczne dla obu stron! Żeby zapewnić spokój tej rodzinie, jesteśmy zmuszeni wprowadzić ograniczenia w ruchu turystycznym

– czytamy w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego na Facebooku.

Dlatego od soboty 23 kwietnia do odwołania zamknięte zostają:

  • Zielony szlak turystyczny z Kuźnic na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie zostaje zamknięty (w obu kierunkach) od 23 kwietnia 2022r. do odwołania ze względów przyrodniczych.
  • Zielony szlak turystyczny na odcinku Rówień Waksmundzka - schronisko Murowaniec zostaje zamknięty (w obu kierunkach) od 13 kwietnia 2022r. do odwołania ze względów przyrodniczych.
  • Czarny szlak turystyczny w Dolinie Pańszczycy zostaje zamknięty (w obu kierunkach) od 4 grudnia 2021r. do odwołania ze względów przyrodniczych (gawrowanie niedźwiedzicy). Jest to łącznik między żółtym szlakiem prowadzącym z Hali Gąsienicowej na Przełęczy Krzyżne, a zielonym szlakiem z Hali Gąsienicowej na Rówień Waksmundzką.

Tymczasem na nartostradzie z Kasprowego Wierchu do Kuźnic biega mały niedźwiadek 🐻. Pamiętajcie - zawsze jest z mamą 😁 Radzę się prędko oddalać od takich słodziaków. Autor video: Freeride Academy Tatry, Kuźnice, 21.04

Opublikowany przez Aktualne warunki w górach Piątek, 22 kwietnia 2022

Źródło: tpn.pl

Podhale

Podhale - najnowsze informacje