środa, 31 sierpnia 2022 14:37

[Wideo] Nożownik w Krakowie taranował wszystko na swojej drodze. Żeby go obezwładnić, policjanci użyli tasera

Autor Mirosław Haładyj
[Wideo] Nożownik w Krakowie taranował wszystko na swojej drodze. Żeby go obezwładnić, policjanci użyli tasera

Policjanci za pomocą tasera obezwładnili agresywnego 60-latka, który po wszczęciu awantury domowej uzbrojony w kuchenne noże udał się do jednego z lokalnych barów, niszcząc jego wnętrze, zaparkowany w pobliżu samochód, a następnie próbował zaatakować interweniujących wobec niego policjantów.

Do zdarzenia doszło w czerwcu… Dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym domowniku. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, wtedy okazało się, że agresor uzbrojony w noże wyszedł już z mieszkania i poszedł do miejscowego baru. Tam zaczął demolować wnętrze lokalu oraz zniszczył zaparkowany w pobliżu samochód, wybijając w nim szyby i lampy. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, agresor zaczął wyzywać policjantów i grozić użyciem noży, które miał przy sobie.

Sytuacja była bardzo dynamiczna i z uwagi, że zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może zranić kogoś lub siebie niebezpiecznym narzędziem - jeden z policjantów użył tasera. Wówczas policjanci obezwładnili mężczyznę, zabezpieczając dwa noże. Mężczyzna był nietrzeźwy, pobrano mu krew do dokładnych badań pod kątem alkoholu  i narkotyków.

60-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na umundurowanych funkcjonariuszy policji, znieważenia ich, uszkodzenia mienia (na łączną kwotę 20 000 zł) oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia do innych osób.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 trzech miesięcy.

Policjanci za pomocą tasera obezwładnili agresywnego 60-latka, który po wszczęciu awantury domowej uzbrojony w kuchenne noże udał się do jednego z lokalnych, barów niszcząc jego wnętrze, zaparkowany w pobliżu samochód, a następnie próbował zaatakować interweniujących wobec niego policjantów. Do zdarzenia doszło w czerwcu… Dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym domowniku. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, wtedy okazało się, że agresor uzbrojony w noże wyszedł już z mieszkania i poszedł do miejscowego baru. Tam zaczął demolować wnętrze lokalu oraz zniszczył zaparkowany w pobliżu samochód, wybijając w nim szyby i lampy. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze – agresor zaczął wyzywać policjantów i grozić użyciem noży, które miał przy sobie. Sytuacja była bardzo dynamiczna i z uwagi, że zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może zranić kogoś lub siebie niebezpiecznym narzędziem - jeden z policjantów użył tasera. Wówczas policjanci obezwładnili mężczyznę – zabezpieczając dwa noże. 60-latek był nietrzeźwy, pobrano mu krew do dokładnych badań pod kątem alkoholu i narkotyków. Tymczasem 60-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na umundurowanych funkcjonariuszy Policji, znieważenia ich, uszkodzenia mienia (na łączną kwotę 20 000 zł) oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia do innych osób. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 trzech miesięcy.

Opublikowany przez Małopolska Policja Wtorek, 30 sierpnia 2022

Inf. i wideo: policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje