wtorek, 2 sierpnia 2022 14:55

Wieliczka. Klub Sportowy Wilga Koźmice Wielkie świętował 75-lecie działalności

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Klub Sportowy Wilga Koźmice Wielkie świętował 75-lecie działalności

W ostatni weekend miniturniejem i piknikiem swój jubileusz świętował Klub Sportowy Wilga Koźmice Wielkie. Tydzień wcześniej odbyły się oficjalne obchody, podczas których klub otrzymał sztandar klubowy. W uroczystości wziął udział burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Klub Sportowy Wilga Koźmice Wielkie powstał w 1947 roku. Pierwszymi sekcjami klubu była siatkówka, koszykówka oraz lekkoatletyka. W roku 1951 narodziła się nowa sekcja, która do dziś stanowi podstawę działalności klubu, czyli piłka nożna.

Obchody 75-lecia Klubu Sportowego Wilga Koźmice Wielkie rozpoczęły się w sobotę, 23 lipca. W intencji zmarłych i żyjących członków klubu odbyła się uroczysta msza święta w miejscowym kościele parafialnym, podczas której poświęcono sztandar, który od tej pory będzie reprezentował Klub Wilga Koźmice Wielkie. Po uroczystości odbył się piknik rodzinny przy wspólnym ognisku.

Z okazji jubileuszu KS Wilga Kożmice Wielkie otrzymał sztandar - fot. Fb. Miasto i Gmina Wieliczka

Dalsza część świętowania jubileuszu odbyła się 30 i 31 lipca. Dla najmłodszych piłkarzy odbyły się miniturnieje w kategorii Skrzat i Orlik. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci takich jak dmuchany zamek, animacje, malowanie twarzy, darmowa wata cukrowa i inne.

W sobotę, 30 lipca o godz. 14 wystartował II Koźmicki Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.

Działacze otrzymali podziękowania i odznaczenia - fot. Fb. Miasto i Gmina Wieliczka

O godz. 17 odbyło się uroczyste otwarcie jubileuszu 75-lecia klubu, z udziałem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła, podczas którego przypomniano historię klubu - jubilata i przekazano mu sztandar. Zasłużeni działacze zostali uhonorowani podziękowaniami i odznaczeniami.

Działacze otrzymali podziękowania i odznaczenia - fot. Fb. Miasto i Gmina Wieliczka

Trofea, proporczyki i pamiątkowe zdjęcia ilustrujące dzieje klubu i przypominające jego członków i działaczy zaprezentowano na okolicznościowej wystawie.

Okolicznościowa wystawa przypomniała o ludziach i sukcesach KS Wilga Kożmice Wielkie - fot. Fb. Miasto i Gmina Wieliczka

Wydarzenie uświetnił pokaz sekcji gimnastycznej, koncert Roksany Sadowskiej, Orkiestry Koźmice i pokaz Małopolskiego Centrum Tańca. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Paradise.

W niedzielę, po zakończeniu sportowej rywalizacji odbyły się zabawy i konkursy dla dzieci. Uczestnicy spotkania mogli też spróbować potraw z grilla.

fot. Fb. Miasto i Gmina Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje