środa, 31 stycznia 2024 11:33

Wielki sukces mieszkańca Myślenic. Zdobył złoto na mistrzostwach kraju

Autor Norbert Kwiatkowski
Wielki sukces mieszkańca Myślenic. Zdobył złoto na mistrzostwach kraju

Sezon zimowy - jak co roku - jest niezwykle pracowity dla Mikołaja Włodarczyka z Myślenic. Nasz mistrz wraz ze swoim wyjątkowym zaprzęgiem psów syberyjskich tym razem wygrał zawody w słowackiej Ladovej, zdobywając tym samym złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji w kategorii wyścigów zaprzęgu czterech psów.

Zawodnik reprezentujący klub Orzeł Myślenice nie dał szans rywalom i w znakomitym stylu zaprezentował się przed słowacką publicznością. W sobotę, Mikołaj Włodarczyk prowadził w stawce z przewagą 24 sekund nad Czeszką Amálie Vojtkovą oraz ponad 1 minutę nad trzecim Węgrem Lajoszem Köfferem.

Kolejnego dnia przejazd w wykonaniu naszego zawodnika wraz z jego huskym zaprzęgiem z psami Fortuna, Epo, Falco i Wolfym również był bezkonkurencyjny, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera, a skład podium nie uległ zmianie, przez co to Myśleniczanin sięgnął po złoty medal i Międzynarodowe Mistrzostwo Słowacji.

O tym, że Mikołaj Włodarczyk to prawdziwy kozak w swoim fachu nie trzeba nikogo przekonywać. A jeśli ktoś jeszcze w to nie wierzy, to polecamy wywiad z naszym znakomitym zawodnikiem:

Pasja, która doprowadziła do Mistrzostwa Świata. „Czuję szczególne przywiązanie do każdego z nich”[WYWIAD]
Wiadomości Myślenice. Mikołaj Włodarczyk na co dzień mieszka w Zawadzie znajdującej się w powiecie myślenickim i śmiało można przyznać, że jest „kozakiem”

Foto: Orzeł Myślenice/Facebook

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka