czwartek, 8 lutego 2024 09:34

Wielkie brawa dla ratowników medycznych z bocheńskiego szpitala. "Musieli sobie poradzić z wieloma trudnymi zadaniami"

Autor Katarzyna Jamróz
Wielkie brawa dla ratowników medycznych z bocheńskiego szpitala. "Musieli sobie poradzić z wieloma trudnymi zadaniami"

– Wysoka lokata świadczy o dobrym przygotowaniu naszych ratowników, którzy musieli sobie poradzić z wieloma trudnymi zadaniami. Komisja, która ich oceniała, zwracała uwagę na wiedzę medyczną, ale też sprawność działania – mówi Bartłomiej Czyż z SOR w Bochni.

Reprezentacja Szpitala Bocheńskiego w Bochni w składzie: Wojciech Mistarz, Tomasz Tabor i Damian Dudziak, zajęła jedenaste miejsce na blisko czterdzieści załóg w XVIII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Bielsku-Białej.

Fot. Szpital Bocheński 

Niebawem kolejne mistrzostwa

Przygotowania do mistrzostw trwały kilka miesięcy. W szkoleniach prowadzonych w sali wykładowej otwartego niedawno Centrum Ratownictwa Medycznego brali udział także inni ratownicy pracujący w bocheńskim szpitalu. Ratowników przygotowywali Bartłomiej Czyż i dr Paweł Kukla. – Wysoka lokata świadczy o dobrym przygotowaniu naszych ratowników, którzy musieli sobie poradzić z wieloma trudnymi zadaniami. Komisja, która ich oceniała, zwracała uwagę na wiedzę medyczną, ale też sprawność działania – mówi Bartłomiej Czyż z SOR w Bochni.

Kolejne mistrzostwa, tym razem letnie, już niebawem. Niewykluczone, że reprezentacja szpitala także weźmie w nich udział.

Źródło/Fot. Szpital Bocheński

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka