piątek, 8 kwietnia 2022 12:03

Wielkie wydarzenie w Lipnicy Murowanej już w najbliższą niedzielę

Autor Katarzyna Jamróz
Wielkie wydarzenie w Lipnicy Murowanej już w najbliższą niedzielę

W niedzielę (10 kwietnia) w Lipnicy Murowanej odbędzie się 63. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego.

Wydarzenie rozpocznie się na lipnickim Rynku o 7:30. Wtedy odbędzie się mierzenie, stawianie i ocena palm wielkanocnych, które zostały przygotowane przez twórców ludowych.

Od godziny 8:00 na scenie zaprezentuje się Orkiestra Dęta z Rajbrotu, Zespół Pieśni RAJ z Rajbrotu, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiak" z Krakowa oraz Zespół Regionalny "Górzanie" z Lipnicy Górnej.

Oficjalne otwarcie konkursu przez Wójta Gminy zaplanowano na godzinę 10:30. Następnie zostaną poświęcone palmy, a pół godziny później rozpocznie się uroczysta Msza Święta, w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.

O 12:30 na scenie wystąpi Zespół Regionalny Pieśni i Tańca "Podegrodzie" z Podegrodzia. Po nim Komisja Artystyczna ogłosi wyniki 63. Konkursu Lipnickich Palm. Na scenie pojawi się również Zespół Pieśni i Tańca "Łapanowianie" z Łapanowa, a także Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej. O 15:30 zostaną ogłoszeni laureaci konkursu plastycznego „Wielkanocny kolaż z Lipnicy”.

O 17 w kościele św. Leonarda odbędzie się koncert „Na skrzydłach muzyki” w wykonaniu Wiśnickiego Kwartetu Smyczkowego.

Wydarzeniu będzie towarzyszył jarmark wielkanocny, indywidualne zwiedzanie zabytków w Lipnicy, a także żywe warsztaty wykonania palm.

Fot.: Gminny Dom Kultury Lipnica Murowana / Facebook

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje