środa, 6 lipca 2022 13:47

Pijani kierowcy w powiecie suskim. Wielu „zwolniło się" z racjonalnego myślenia

Autor Patryk Trzaska
Pijani kierowcy w powiecie suskim. Wielu „zwolniło się" z racjonalnego myślenia

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury powietrza w połączeniu z dniami wolnymi od pracy  spowodowały najprawdopodobniej, że wielu kierowców „zwolniło się" z racjonalnego myślenia. Czterech kierowców z „procentami" za kierownicą to bilans policyjnej kontroli przeprowadzonej poniedziałkowego poranka przez suską drogówkę.

Po godzinie 6, w Osielcu policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Fiat. Okazało się, że kierujący 42-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Podczas badania wydmuchał 0,9 promila alkoholu. Niestety to nie był odosobniony przypadek tego dnia.

Tuż przed godziną 6:30 w Zembrzycach policjanci zatrzymali do kontroli 39-letniego kierowcę citroena. W jego organizmie urządzenie do badania trzeźwości wykazało prawie pół promila. Podobnie jak poprzednikowi, zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Trzecim który został zatrzymany w tej miejscowości przez policjantów z drogówki, był kierowca samochodu marki Ford. Siedzący za kierownicą 42-latek znajdował wydmuchał 0,8 promila alkoholu. Policjanci tak, jak w poprzednich przypadkach zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Z kolei tuż przed godziną 8, w Sidzinie zatrzymano do kontroli samochód marki Volkswagen. Za kierownica siedział 56-latek. W jego organizmie znajdował się ponad 1 promil alkoholu.

Zatrzymanym, którzy w wydychanym powietrzu mieli poniżej 0,5 promila alkoholu poza utratą prawa jazdy grozi wysoka grzywna. W przypadku tych, którzy kierowali pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi dodatkowo kara do 2 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje