środa, 17 sierpnia 2022 08:19

Był na imprezie u znajomego. Potem włamał mu się do domu i okradł

Autor Patryk Trzaska
Był na imprezie u znajomego. Potem włamał mu się do domu i okradł

Policjanci z Bukowna (powiat olkuski) zatrzymali 29-latka, który włamał się do domu swojego znajomego. Mężczyzna chwilę wcześniej... pił z właścicielem domu wspólnie alkohol. 29-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie.

Minionej nocy (16 sierpnia) policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie (powiat olkuski) otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z lokalnych domów. Na miejscu ustalili, że za włamaniem i kradzieżą stoi 29-latek, których chwilę wcześniej był na imprezie u właściciela domu.

Impreza zakończyła się po godzinie 20 i goście opuścili dom właściciela. W nocy około godziny 1:00, zgłaszający usłyszał ujadanie psów oraz huk, który dochodził z  kuchni. Zaniepokojony tą sytuacją wszedł do pomieszczenia i zauważył otwarte na oścież okno, a na podłodze ekspres do kawy, który wcześniej leżał na parapecie. Na stołku zaś w kuchni siedział… 29-latek, z którym wcześniej spożywał alkohol.

Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić policjantom co było powodem jego zachowania i dlaczego włamał się do mieszkania znajomego. Podczas przeszukania policjanci znaleźli dwie paczki papierosów, które 29-latek  ukradł z kuchennego blatu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje