poniedziałek, 17 lutego 2020 13:27

Wojnicz. Walczyli dla Cichociemnych

Autor Marzena Gitler
Wojnicz. Walczyli dla Cichociemnych

Ponad 270 zawodników, 3 państwa i 36 klubów z całej Polski – tak w liczbach można podsumować drugą edycję Międzynarodowego Memoriału „Cichociemnych” Spadochroniarzy AK organizowanego przez WKS Kyokushin Karate, która 15 lutego odbyła się w Wojniczu.

W sobotę na hali ZSLiT spotkali się karatecy z Austrii, Chorwacji oraz Polski. Zawodnicy reprezentowali 6 organizacji karate: WKO Shinkyokushin, KWF, IKO Nakamura, Kenbukai, IKO Sosai oraz Oyama Karate.

Turniej rozpoczął się oficjalnym otwarciem połączonym z prezentacją o „Cichociemnych” przygotowaną przez przewodniczącego klubu Contra Spem Spero – Mateusza Michalskiego.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń. Obecni również byli Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, poseł na sejm RP Norbert Kaczmarczyk oraz Dyrektor ZSLiT w Wojniczu Agnieszka Kapek. Nie zawiedli sponsorzy wydarzenia: Henryk Łabędź, Prezes Zarządu Zakładów Mechanicznych w Tarnowie oraz Sebastian Nosek – „Lider” Józef Sowa.

Po sportowej rywalizacji uczestnicy wzięli udział w lekcji historii – jak sami podkreślali – ciekawszej niż w szkolnych ławkach.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Węgliński (Morawica), a najlepszym technikiem turnieju Eryk Dyngosz (Tarnów).

Wydarzenie odbyło się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Fot. Piotr Sygnarowicz/ UM Wojnicz

Tarnów - najnowsze informacje