czwartek, 9 lutego 2023 08:17

WOŚP w Niepołomicach: Zebrano blisko 91 tys. zł

Autor Marzena Gitler
WOŚP w Niepołomicach: Zebrano blisko 91 tys. zł

Ponad 91 tysięcy złotych udało się zebrać w gminie Niepołomice podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z atrakcji do wylicytowania była ofiarowana przez burmistrza Romana Ptaka książka profesora Adama Bodnara.

Niepołomice są z Orkiestrą od blisko 30 lat. Koordynatorką akcji od lat jest Małgorzata Juszczyk. W całej gminie kwestowało w tym roku 35 zespołów wolontariuszy. „Kończymy z szacunkowym wynikiem blisko 91 tysięcy (kwesta do puszek, raport z terminalu, zbiórka do eSkarbonki i licytacja na allegro oraz podarowana do puszek obca waluta daje nam taki szacunkowy wynik). Ogromny szacunek i podziękowania dla wolontariuszy i ich rodziców oraz nauczycieli. Pogoda Was nie rozpieszczała więc tym bardziej doceniamy Wasze zaangażowanie i czas. Dziękuję, zarówno wolontariuszom zbierającym na zewnątrz, jak i tym w sztabie, za bezpieczny przebieg zbiórki, Waszą chęć i uśmiech” – podsumowała Małgorzata Juszczyk na Facebooku.

WOŚP w Niepołomicach - fot. Sztab WOŚP Niepołomice

Siedziba niepołomickiego sztabu mieściła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach i tam też zaglądało sporo osób, żeby wesprzeć WOŚP. Nie brakowało też atrakcji w plenerze. Miłośnicy offroadowej jazdy mogli się wyszaleć i sprawdzić swoje pojazdy na specjalnie przygotowanym terenie – w miejscu starego osiedla Żubr w Niepołomicach. Dodatkowymi atrakcjami były pokazy strażackie oraz prezentacja nowoczesnych pojazdów ratowniczych na ul. Zamkowej w Niepołomicach.

Miłośnicy offroadowej jazdy mogli się wyszaleć i sprawdzić swoje pojazdy na specjalnie przygotowanym terenie - fot. Fb. Alokum Nieruchomości

Niepołomicką orkiestrę wsparli: PSB Mrówka Niepołomice, Piekarnia Córka Piekarza, Agencja Ochrony VIP, Wnęk Market oraz Gmina Niepołomice. Jedną z atrakcji do wylicytowania była ofiarowana przez burmistrza Romana Ptaka była podpisana przez autora książka profesora Adama Bodnara, który zadedykował ją zwycięzcy aukcji podczas Salonu Czwartkowego w Niepołomicach.

fot. Fb. Sztab WOŚP Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje