poniedziałek, 6 listopada 2023 05:12

WOŚP zagra po raz 32. Jak zostać wolontariuszem w Nowym Sączu?

Autor Patryk Trzaska
WOŚP zagra po raz 32. Jak zostać wolontariuszem w Nowym Sączu?

W 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32. Finał WOŚP zaplanowano na 28 stycznia 2024 roku. Jak można zostać wolontariuszem WOŚP w Nowym Sączu? Kiedy rozpocznie się rejestracja? Co będzie celem przyszłorocznego finału? Czego się spodziewać? Znamy odpowiedzi na te pytania.

Nowosądecki skład Sztabu WOŚP nie po raz pierwszy będzie prowadzić kwestę na osób potrzebujących. W przyszłoroczną zbiórkę zaangażowało się na ten moment kilkanaście podmiotów pozarządowych  i kilkudziesięciu partnerów ze świata sztuki, sportu czy biznesu. Każdy zainteresowany może skontaktować się ze sztabem i zgłosić chęć pomocy przed wydarzeniem lub w czasie jego trwania.

– Każda pomoc materialna czy finansowa, pozwala nam jeszcze lepiej przygotować się do finału i go przeprowadzić. Także każde wsparcie okazywane wolontariuszom jest wiele warte. Zaznaczam też, że członkowie sztabu, czy zarejestrowani wolontariusze za swoje działania oraz poświęcony czas nie biorą ani złotówkimówi Szef Sztabu #6796 Jakub Belski.

31. Finał WOŚP w Nowym Sączu odbył się wraz z pobiciem kilku rekordów: frekwencyjnego, zaangażowanych partnerów, liczby wolontariuszy, czy w końcu rozdanych czerwonych serduszek. Czy i w tym roku można liczyć na rekordy? – Z pewnością. Już dzisiaj wiemy, że na sądeckie ulice wyjdzie co najmniej 130 wolontariuszy (w zeszłym roku było ich 120), ale robimy wszystko, żeby ta liczba jeszcze się zwiększyła. Wszystko zależy od zgłoszeń wolontariuszy. Im szybciej uda się zapełnić listę 130 nazwisk, tym szybciej będziemy mogli wnioskować o zwiększenie liczby miejsc w naszym sztabie. Proces rejestracji wolontariusza nie jest skomplikowany i ruszy około połowy listopada. Każdy zainteresowany może wejść na stronę, gdzie ma dwie możliwości: zarejestrować się, jeżeli wcześniej nie uczestniczył w kweście lub zalogować w przypadku, gdy było się wolontariuszem podczas wcześniejszych Finałów WOŚP. Następnie po uzupełnieniu danych osobowych należy wskazać Sztab #6796 „Przytul Mnie” jako ten, przy którym będzie się kwestować. Na koniec po zaznaczeniu niezbędnych zgód zostanie wyświetlony komunikat o weryfikacji zgłoszenia, a ono  w niedługim czasie trafi do akceptacji w Bazie Szefa Sztabu #6796 Nowy Sącz – zaznacza Jakub Belski.

By kwestować nie trzeba mieć ukończonych 18 lat. Jednak w takiej sytuacji za zarejestrowanie dziecka lub podopiecznego odpowiada rodzic lub opiekun prawny.

32. Finał WOŚP zagra 28 stycznia 2023 roku pod hasłem: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci  i dorosłych. W Nowym Sączu trwają przygotowania, a jak zapewnia Belski atrakcji i mocy wrażeń jak co roku nie zabraknie.

Podczas 31. finału przekroczyliśmy kwotę 1 000 000 zł środków udokumentowanych jako środki zebrane w Nowym Sączu. Kwota ta została jednak najprawdopodobniej przekroczona wcześniej, jednak nie mamy do tej pory danych historycznych, na które czekamy od Fundacji WOŚP. Przygotowujemy nowy format wydarzeń, ale nie zabraknie tego co zawsze, czyli najlepszej muzyki i licytacji stacjonarnych ze sceny oraz prowadzonych za pośrednictwem platformy Allegro. Szczegóły będą pojawiały się na bieżąco. Już dzisiaj cały sztab zaprasza do włączenia się w pomoc, której również my  i nasi bliscy mogli w przeszłości, mogą obecnie lub w przyszłości potrzebować – mówi.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

– diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne

– diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry

– diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy

– rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc

– torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 PLN.

fot. Zespół Prasowy WOŚP #6796 Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka