piątek, 28 lutego 2020 12:10

Zakopane. Wpadł samochodem na oscypki. Dosłownie

Autor Mirosław Haładyj
Zakopane. Wpadł samochodem na oscypki. Dosłownie

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kierowcę, który wczoraj wieczorem w centrum Zakopanego kierując samochodem wypadł z drogi i rozbił przydrożny stragan.

27 lutego wieczorem w Zakopanem w rejonie Wielkiej Krokwi patrol zakopiańskiej drogówki bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej z impetem wbił się w stragan z oscypkami.

Okazało się, że 53-letni mieszkaniec Zakopanego będąc pod wpływem alkoholu (3,3 promila) na łuku drogi nie opanował kierowanego samochodu i doprowadził do kolizji. Policjanci zatrzymali prawo jazdy zakopiańczykowi. Dalsze okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

6 kolizji do 9:00 rano

Kolejne zdarzenie miało miejsce dzisiaj o 5:00 nad ranem na drodze wojewódzkiej w Bukowinie Tatrzańskiej. Tam również na łuku drogi kierujący nie opanował pojazdu i wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym.

W piątek 28 lutego tylko do godziny 9:00 policjanci odnotowali w powiecie tatrzańskim już 6 kolizji.

Bardzo szybko zmieniająca się pogoda, jak i zapowiadane opady śniegu spowodowały pogorszenie warunków drogowych. Funkcjonariusze apelują o ostrożność.

Fot. i inf.: KPP Zakopane

Podhale - najnowsze informacje