poniedziałek, 12 lutego 2024 14:17

Rozbił kilka aut i uderzył w drzewo. Niebezpieczna sytuacja przy Tandecie

Autor Katarzyna Domagała
Rozbił kilka aut i uderzył w drzewo. Niebezpieczna sytuacja przy Tandecie

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę wieczorem przy krakowskiej Tandecie. Auto, które zbyt szybko zjeżdżało z estakady, rozbiło kilka samochodów i wpadło na drzewo.

Wczoraj, 11 lutego, po godz. 22:00 przy ul. Powstańców Wielkopolskich doszło do nietypowej kolizji. Kierujący mercedesem nie zastosował się do warunków panujących na zewnątrz, przez co wpadł w poślizg i rozbił kilka samochodów.

Zdjęcia z niedzielnej kraksy przesłał nam jeden z czytelników. - Parking przy Tandecie. Mercedes nie zachował dozwolonej prędkości zjeżdżając z estakady, przejechał przez pas zieleni i uderzył w samochody zaparkowane na parkingu. Był też deszcz i ślisko. Policja mówiła że główna przyczyna to niedostosowanie prędkości do panujących warunków" - napisał pan Artur. - Szczerze mówiąc, miał dużo szczęścia, bo praktycznie otarł się o spore drzewo na poboczu. W tył tego mercedesa chyba wcześniej ktoś wjechał i dlatego zjechał z drogi - podsumował nasz czytelnik i świadek zdarzenia.

O przyczyny i szczegóły zdarzenia zapytaliśmy rzecznika krakowskiej KMP.

Kierujący pojazdem wjechał na zieleniec, uderzył w drzewo i dwa znaki drogowe. Ponadto, uszkodził trzy inne pojazdy - tłumaczy Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Jak ustaliła policja, kierujący był trzeźwy. Został ukarany 10 punktami karnymi, jak również mandatem w wysokości 3 tys. zł.

Warto przypomnieć, że to kolejne podobne zdarzenie przy Tandecie. 30 stycznia w tym samym miejscu rozbił się i dachował kierowca BOLTa. W zderzeniu dwóch aut na szczęście nie ucierpiał nikt ze świadków, mimo, że zdarzenie miało miejsce w ciągu dnia, przy popularnym krakowskim centrum handlowym. Niewiele brakowało, aby samochód wpadł na chodnik i uderzył w przechodniów.

  • Zobacz:
Dramatyczny wypadek w Krakowie. Bolt wylądował na dachu [FOTO]
Do dramatycznego wypadku doszło we wtorek (30 stycznia) po południu na ul. Nowohuckiej w Krakowie. Na wysokości Centrum Handlowego Tandeta zderzyły się dwa
Zdewastowany samochód / Fot.: Czytelnik
Zdewastowany przez samochód zieleniec / Fot.: Czytelnik
Zdewastowany samochód / Fot.: Czytelnik

Fot.: Czytelnik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka