wtorek, 4 maja 2021 12:35

Wracają zabiegi planowe

Autor Marzena Gitler
Wracają zabiegi planowe

Wracają zabiegi planowe, zamrożone na czas trzeciej fali - przekazał dziś na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski. - Mamy spadki zachorowań i spadki hospitalizacji - stwierdził minister - ale ryzykiem są nowe mutacje koronawirusa.

Wracają zabiegi planowe, zamrożone na czas trzeciej fali - przekazał dziś na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski. Kolejne zmiany to zmniejszanie liczby łóżek covidowych. - Widzimy spadek hospitaliazacji. Ostatni tydzień to spadek o 5 tys. - poinformował dziś minister.

W ciągu ostatniego tygodnia zmniejszono w związku z tym liczbę łóżek covidowych o  blisko 5 tys. do ok. 40 tys. w skali kraju.

- Mamy spadki zachorowań i spadki hospitalizacji - stwierdził minister - ale ryzykiem są nowe mutacje koronawirusa. Wciąż musimy być przygotowani do kolejnej fali, o ile nowe mutacje nie znajdą się w zakresie ochrony szczepień. Jednym z głównych wysiłków i wyzwań będzie stworzenie skutecznego mechanizmu śledzenia mutacji wirusa w Polsce - dodał Adam Niedzielski.

zobacz też:

Już kilkadziesiąt przypadków mutacji indyjskiej w Polsce. Obostrzenia dla podróżujących
Obowiązkowa kwarantanna dla osób wracających z Brazylii, Indii i RPA to reakcja na wzrost zakażeń mutacją indyjską koronawirusa w Polsce. Ogniska odnotowano w Katowicach, Warszawie i Zambrowie. W sumie to ponad 50 osób.
Polska

Polska - najnowsze informacje