poniedziałek, 14 czerwca 2021 09:15

"Wszystkie drogi prowadziły do plenerowych punktów szczepień". Skorzystało 2,7 tys. osób

Autor Aleksandra Tokarz
"Wszystkie drogi prowadziły do plenerowych punktów szczepień". Skorzystało 2,7 tys. osób

- W ten weekend wszystkie drogi prowadziły do plenerowych punktów szczepień. Zdecydowałem, by zostały one zlokalizowane w szczególnie atrakcyjnych turystycznie miejscowościach. Chcemy pokazać, jak piękna jest Małopolska, ale i to, że Małopolska chce się szczepić. Za nami bardzo długa i wyczerpująca walka z pandemią. Z perspektywy każdej gminy wyglądała ona inaczej. Ale nie ulega wątpliwości, że przeszliśmy przez ten trudny czas, bo byliśmy razem. Wychodzimy z pandemii bogatsi o doświadczenia nieocenionej współpracy – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Z małopolskiej akcji szczepień skorzystało blisko 2,7 tys. osób.

„Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” - pod takim hasłem odbywała się trwająca przez cały miniony weekend wielka akcja szczepień w Małopolsce. Wszyscy chętni mogli przyjąć szczepionkę w Zakopanem, Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i na Pustyni Błędowskiej.

Weekendowa akcja szczepień wzbudziła ogromne zainteresowanie Małopolan oraz turystów. Pierwszego dnia, w sobotę 12 czerwca, na Pustyni Błędowskiej zaszczepiło się 395 osób, natomiast na Krupówkach w Zakopanem – 370, na deptaku w Krynicy-Zdroju – 250, a w Szczawnicy – 280. Łącznie 12 czerwca podano 1295 dawek preparatu Johnson&Johnson.

W niedzielę 13 czerwca nad Małopolskę nadeszły czarne chmury i wszystkim przyszło się zmagać z nieco niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Mimo to wszystkie punkty pracowały prężnie, szczepiąc łącznie 1378 osób (Pustynia Błędowska – 405, Zakopane - 398, Krynica-Zdrój – 325, Szczawnica – 250) - informuje Małopolski Urząd Wojewódzki.

- Łącznie w ramach akcji weekendowej udało się nam zaszczepić 2673 osoby. Każda z nich w sobotę lub niedzielę odebrała swoją przepustkę do normalności, bo tak należy traktować szczepienia. Dziękuję za to, że Małopolanie zachowują się odpowiedzialnie i chcą się szczepić. Pod względem liczby wykonanych szczepień jesteśmy czwartym województwem w Polsce. Według dzisiejszego raportu w Małopolsce liczba szczepień przekroczyła dwa miliony i wynosi dokładnie 2 006 569, a w samym tylko czerwcu wykonano 371 920 szczepień – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Małopolska - najnowsze informacje