piątek, 11 czerwca 2021 06:30

Wyjątkowe wydarzenie na zamku Tenczyn. To już w najbliższą sobotę!

Autor Aleksandra Tokarz
Wyjątkowe wydarzenie na zamku Tenczyn. To już w najbliższą sobotę!

Występ średniowiecznej grupy rekonstrukcyjnej zamku Tenczyn, występy, prelekcje historyczne i prezentacje średniowiecznego życia dworskiego. Wyjątkowe wydarzenie zaplanowano już na najbliższą sobotę.

Grupę rekonstrukcyjną tworzą członkowie stowarzyszenia Ratuj Tenczyn oraz inne dorośli, młodzież i dzieci zafascynowani tematyką średniowiecznych rekonstrukcji historycznych. - W ramach grupy przewiduje się udział 6 rekonstruktorów historii, przebranych w stroje z XV w. - informują organizatorzy wydarzenia. W ramach pokazów prezentowane będą dawne zwyczaje dworskie, odbywać się będą prelekcje na temat historii rodu Tęczyńskich, a także odtwarzane będą średniowieczne utwory muzyczne.

Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 12 czerwca, w godzinach od 12 do 16. Na czas występów na dziedzińcu zamku rozstawiany zostanie mini obóz rycerski, który będzie dodatkową atrakcją dla turystów.

Powiat krakowski. Nowa droga połączy dwie gminy. Budowę oficjalnie rozpoczęto
Wiadomości Powiat krakowski. - Nowa droga poprawi komfort podróżowania w tej części Małopolski - podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka.

- Występ jest jednym z serii 10 pokazów historycznych organizowanych w tym roku przez stowarzyszenie Ratuj Tenczyn. Odbędzie się on dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, Gminy Krzeszowice i Fundacji New Era Art - tłumaczą organizatorzy.

Jak dodają, uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją ogólnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, których uczestnik jest zobowiązany przestrzegać.

Zamek Tenczyn w Rudnie jest udostępniany zwiedzającym dzięki zgodzie Spadkobierców Adama hr. Potockiego, Rodzinom Potockich z linii Krzeszowickiej i Bnińskich. Organizatorem ruchu turystycznego na zamku jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki NEW ERA ART.

fot. Ratuj Tenczyn

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje