środa, 5 kwietnia 2023 13:54

Wyjątkowy prezent od Burmistrza dla pierwszego w tym roku noworodka

Autor Patryk Trzaska
Wyjątkowy prezent od Burmistrza dla pierwszego w tym roku noworodka

We wtorek (4 kwietnia) Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski spotkał się z najwcześniej urodzonym w 2023 roku dzieckiem i jego rodzicami oraz przekazał rodzinie wyprawkę. Co otrzymała dziewczynka?

Kinga Gajos urodziła się 2 stycznia o godz. 1:20 w Szpitalu Św. Anny w Miechowie. Dziewczynka w prezencie od Gminy otrzymała m.in. artykuły higieniczne, kosmetyki, zabawki oraz akcesoria dla dzieci.

Samorząd gminny  od 2016 roku realizuje projekt pn. „Wyprawka dla nowych mieszkańców gminy Miechów”. Pierwsze dziecko oraz pierwsze wieloraczki (bliźniaki, trojaczki itd.), które przyjdą na świat w nowym roku kalendarzowym, otrzymują upominek.

Nie jest istotne, w którym szpitalu urodzą się dzieci, ważne, by mama była zameldowana w gminie Miechów. Przekazanie prezentu nie jest uzależnione od dochodów rodziny. Aby otrzymać wyprawkę należy dostarczyć dokument potwierdzający datę i godzinę urodzenia dzieci do Referatu Spraw Społecznych, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka