czwartek, 27 stycznia 2022 13:17

Kraków. Wznowienie ruchu na ulicy Grzegórzeckiej. Kolejny etap prac

Autor Joanna Obajtek
Kraków. Wznowienie ruchu na ulicy Grzegórzeckiej. Kolejny etap prac

W poniedziałek zmieni się organizacja ruchu na ul. Grzegórzeckiej w Krakowie. Wróci ruch samochodowy i pieszy.

31 stycznia poprawi się komunikacja na ul. Grzegórzeckiej.  Do tej pory ruch pieszych i samochodów był niemożliwy z powodu przebudowy wiaduktu kolejowego.

W rejonie ulicy Grzegórzeckiej dojdzie do wielu zmian. Po pierwsze zostanie przywrócony ruch samochodów w kierunku ul. Dietla. Co więcej, piesi i rowerzyści będą mogli przemieszczać się pod obiektem po stronie północnej. Utrzymane zostaną również dodatkowe przejścia dla pieszych na wysokości Hali Targowej i ul. Zyblikiewicza.

Zmiany na ul. Grzegórzeckiej w Krakowie - graf. PKP PLK

W ramach modernizacji linii kolejowej E30 odbudowana zostanie XIX wieczna część wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką. Od 31 stycznia rozpocznie się kolejny etap prac. Wznowiony zostanie ruch kołowy w kierunku ul. Dietla, a także ruch pieszych po stronie północnej. Możliwe będą dwa objazdy. Pierwszy przez Starowiślną, Podgórską i Kotlarską. Drugi przez ulicę Konopnickiej, Powstańców Wielkopolskich i Klimeckiego.

Inwestycja realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Jej celem jest umożliwienie szybszych, bezpieczniejszych i częstszych podróży koleją mieszkańcom Krakowa oraz aglomeracji.

fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje