środa, 15 września 2021 09:24

Z Olkusza i Niepołomic do Krakowa pociągiem. Ważna informacja dla mieszkańców

Autor Norbert Kwiatkowski
Z Olkusza i Niepołomic do Krakowa pociągiem. Ważna informacja dla mieszkańców

Ruszają konsultacje w sprawie budowy linii kolejowych z Olkusza i Niepołomic do Krakowa. Organizatorzy konsultacji zapraszają wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniach, na których omawiany będzie przebieg trasy.

Spotkanie dotyczy projektu „Studium Planistyczno-Prognostyczne w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku, realizowanego na zlecenie Województwa Małopolskiego przez konsorcjum firm Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.

Spotkania mają odbyć się w ramach rządowego programu Kolej Plus. Ich celem jest reaktywowanie obu połączeń zarówno z Olkusza, jak i Niepołomic do Krakowa. Wcześniej jednak trzeba dokładnie ustalić nowy przebieg trasy, poinformować o tym mieszkańców i zapytać ich o opinię.

Termin spotkań jest już ustalony. Obydwa odbędą się w formie zdalnej, a link dostana osoby zainteresowane udziałem w nich. Oba będzie można również obejrzeć online.

OLKUSZ

17 września (piątek) o godz. 17:00.

Zainteresowane osoby muszą przesłać zgłoszenie na adres mailowy: konsultacje.niepolomice@infracd.pl, do 16. września (czwartek). Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom 16 września wieczorem wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.

NIEPOŁOMICE

20 września (poniedziałek) o godz. 17:00.

Zainteresowane osoby muszą przesłać zgłoszenie na adres mailowy: konsultacje.niepolomice@infracd.pl, do 17 września (piątek). Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom 18 września (sobota) wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.

Foto: Unsplash

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje