wtorek, 2 sierpnia 2022 09:00

Z powodu ulewy zaparkował na autostradzie. Potem stało się to...

Autor Katarzyna Jamróz
Z powodu ulewy zaparkował na autostradzie. Potem stało się to...

Z powodu ulewnych deszczy diametralnie zmieniły się warunki na drogach regionu. W ubiegły weekend na tarnowskim odcinku autostrady policjanci wielokrotnie interweniowali. Niestety kilku kierowców zapomniało o obowiązujących przepisach zakazujących zatrzymywania się na autostradzie. Jeden z nich trafił do szpitala.

Ostrzeżenia wydane przez RSO MSWiA o intensywnych opadach deszczu spowodowały duże utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na tarnowskim odcinku autostrady, jak również na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych w regionie. Tylko w weekend odnotowano 5 wypadków drogowych z czego niestety jeden ze skutkiem śmiertelnym. Większość zdarzeń miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę w trakcie lub bezpośrednio po przejściu ulewnych deszczy. Jedno z nich powinno dać dużo do myślenia pozostałym uczestnikom autostradowego ruchu.

W sobotę (30 lipca) około godziny 18.00, na 472 kilometrze autostrady w kierunku Tarnowa kierowca samochodu osobowego citroen, podczas intensywnych opadów deszczu, jadąc lewym pasem ruchu, stracił panowanie nad kierowanym samochodem i obracając się, przemieścił się w kierunku pasa awaryjnego. Uderzył w zaparkowany na tym pasie samochód marki bmw, który został zepchnięty na bariery energochłonne, następnie ponownie obracając się zatrzymał się na pasie awaryjnym nitki autostrady przy barierach energochłonnych… przed zaparkowanymi volkswagenem i alfą.

– Przybyli na miejsce policjanci wykonali czynności związane z wypadkiem drogowym, ponieważ kierowca bmw trafił do brzeskiego szpitala. Kierowcy, którzy zatrzymali swoje samochody pod wiaduktem, tłumaczyli policjantom, że zbyt silne opady zmusiły ich do zatrzymania się i przeczekania deszczu. Sporządzona dokumentacja trafiła do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, gdzie zostaną rozstrzygnięte sprawy wypadku i nieodpowiedzialnego zachowania się kierowców na autostradzie

– informuje tarnowska policja.

Policja przypomina, że zabrania się zatrzymywania pojazdów na autostradzie poza miejscami do tego wyznaczonym czyli tzw. MOP (Miejsca Obsługi Podróżnych). Wyjątkiem są awarie pojazdów, które niezwłocznie należy zgłosić, właściwie oznaczyć miejsce unieruchomienia pojazdu, a wszyscy pasażerowie i kierowca muszą pojazd opuścić przechodząc za bariery na pas zieleni po prawej stronie.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje