środa, 25 listopada 2020 14:33

Zabawki dla małego mistrza gotowania - jak wybrać odpowiednie

Autor Artykuł sponsorowany
Zabawki dla małego mistrza gotowania - jak wybrać odpowiednie

Chcecie zachęcić swoje dziecko do nauki gotowania? Zapoznać go ze światem kulinarnym? Najlepiej zacząć od nauki poprzez zabawę.

Dzieci uwielbiają naśladować zachowanie swoich rodziców i innych osób dorosłych. Dzięki temu są w stanie lepiej poznać otaczający je świat i uczą się samodzielnego myślenia oraz ćwiczą wyobraźnię. Z tego też względu maluchy bardzo często chcą pomagać w kuchni lub też same próbować swoich sił z gotowaniem. Aby wprowadzić w bezpieczny i odpowiedzialny sposób pociechę w kulinarny świat warto robić to stopniowo i zacząć od nauki poprzez zabawę.

Jakie zabawki do nauki gotowania wybrać?

Poniżej podpowiadamy zatem jakie zabawki wybrać dla małego mistrza gotowania.

Akcesoria dla małych kucharzy

Nie tylko same zabawki mogą zachęcić dziecko i wprowadzić je w świat gotowania. Warto skorzystać również z akcesoriów, które nawiązują do tej tematyki. Mowa tutaj na przykład o poduszkach z motywem warzyw lub owoców czy też pościeli utrzymanej w podobnej stylistyce. Kulinarne motywy mogą również znaleźć się na ubraniach, obrazkach w pokoju czy też fototapecie w dziecięcym pokoju.

Zabawkowa kuchnia dla dzieci

Jeżeli tylko miejsce w dziecięcym pokoju na to pozwala to koniecznie należy wyposażyć malucha w zabawkowe kuchnie. Mowa tutaj zarówno o całych zestawach jak i też prostych modelach składających się wyłącznie z kuchenki. Zabawkowa kuchnia w której skład wchodzi kuchenka, płyta z podświetlanymi panelami, lodówka czy też ekspres do kawy i zmywarka da dziecku możliwość niezwykle immersyjnej zabawy. Spotkać można modele zabawkowych kuchni wykonanych zarówno z plastiku jak i też drewna. Co ciekawe zabawkowe kuchnie pochodzą najczęściej od producentów, którzy produkują prawdziwe produkty kuchenne jak Tefal czy też Smoby. Kuchnie zabawkowe pozwolą zatem maluchowi w bezpiecznych warunkach zapoznać się z funkcjonowaniem wszystkich kuchennych urządzeń i utensyliów. Dziecko nabierze wprawy w ich obsłudze dzięki czemu będzie lepiej przygotowane podczas stawiania pierwszych kroków w przygotowaniu prawdziwych posiłków.

Zabawkowe jedzenie

W trakcie zabawy w gotowanie warto również mieć pod ręką jedzenie do zabawy. Zabawki takie jak plastikowe owoce czy warzywa będą zatem znakomitym pomysłem. Za ich pomocą pociecha będzie mogła nie tylko zabawić się w sklep czy też gotowanie ale również przygotować rówieśnikom czy też rodzicom smaczne jedzenie ,,na niby”. Co ciekawe zabawkowe jedzenie może również służyć jako istotny element rozwoju wyobraźni i zwinności rączek dziecka. Wystarczy aby do tego celu użyć ciasto liny i to za jej pomocą tworzyć jedzenie do zabawy. Dzieciaki uwielbiają bawić się tego rodzaju masą plastyczną gdyż jest ona kolorowa i można jej nadać praktycznie dowolny kształt.

W rozwoju koordynacji ruchowej i sprawności rączek dziecka pomocne może okazać się również jedzenie do krojenia. Za pomocą nieostrego noża pociecha będzie ćwiczyć krojenie jedzenia oraz sprawność paluszków.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje