piątek, 22 października 2021 12:11

Żabno. Skosił słup telefoniczny i chciał uciec. Daleko nie odszedł

Autor Aleksandra Tokarz
Żabno. Skosił słup telefoniczny i chciał uciec. Daleko nie odszedł

Wsiadł za kierownicę swojego forda mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Skosił słup telefoniczny i usiłował uciekać. Daleko jednak nie odszedł, bo szybko został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego.

We wtorek, 19 października, po południu świadkowie zdarzenia poinformowali dyżurnego tarnowskiej policji, że w Łęgu Tarnowskim, na jednym z łuków, biały ford wypadł z drogi i wjechał w słup telefoniczny mocno go nachylając. - Kierowca miał wydostać się z pojazdu i próbował się oddalić. Na miejsce dyżurny skierował policjantów ruchu drogowego oraz przewodnika z psem. Gdy na miejscu pojawili się policjanci mężczyzna zbyt daleko nie odszedł. Został zatrzymany przez policjantów z patrolu ruchu drogowego, którzy jako pierwsi pojawił się na miejscu wypadku - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Konieczna był również pomoc strażaków, którzy zabezpieczyli słup przed jego przewróceniem, a tym samym zerwaniem trakcji telefonicznej.

Szybko okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego był pijany, a w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu.

- Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, a w Komisariacie Policji w Żabnie zostało wszczęte wobec niego postępowanie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz trzyletni zakaz prowadzenia samochodów - dodaje asp. sztab. Klimek.

To jednak nie koniec jego kłopotów. Czeka go jeszcze pokrycie kosztów powstałych uszkodzeń w naziemnej infrastrukturze.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje