niedziela, 16 czerwca 2024 03:30

Zaginięcie Iwony Wieczorek. W sprawie pojawił się nowy trop

Autor Katarzyna Jamróz
Zaginięcie Iwony Wieczorek. W sprawie pojawił się nowy trop

W piątek (14 czerwca) stołeczni policjanci wydali komunikat w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek. – Każdy, kto ma informację na jego temat, proszony jest o kontakt z Policją – przekazali funkcjonariusze.

W piątek (14 czerwca) w godzinach popołudniowych na stronie stołecznej policji pojawił się komunikat w sprawie zaginionej przed 14 laty Iwony Wieczorek.

Policja apeluje o pomoc

Policjanci ze stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, którzy prowadzą tę sprawę, uzyskali informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego fiata cinquecento – informuje policja.

Jak przekazano w komunikacie, pojazd przemieszczał się 17 lipca 2010 roku o godzinie 5:07 w Gdańsku ulicą Pomorską w rejonie Parku Reagana. – Każda osoba, która ma informacje o wspomnianym samochodzie i jego kierowcy, proszona jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi poszukiwania na nr tel. 506 582 722, bądź kontakt z najbliższą jednostką Policji – apelują funkcjonariusze.

‼️UWAGA ‼️ ⚠️ Zaginęła 13 lat temu ⚠️ 🛑Iwona Wieczorek🛑 #Sopot #Gdańsk #Trójmiasto #Pomorskie #CałaPolska ‼️...

Opublikowany przez Fundacja Na Tropie im. Janusza Szostaka Niedziela, 16 lipca 2023

Zaginęła 14 lat temu

Przypomnijmy, Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Dziewczyna wraz ze znajomymi bawiła się w jednym z sopockich klubów. W pewnym momencie doszło między nimi do sprzeczki i 19-latka zdecydowała się na samodzielny powrót do domu. Monitoring ostatni raz zarejestrował ją o 04:12 przy wejściu na plażę nr 63 w Gdańsku Jelitkowie, zaledwie 2.5 km od domu. Mimo wysiłku służb, przez prawie 14 już lat nie udało się ustalić, co stało się z młodą gdańszczanką.

Czynności w tej sprawie wykonywane są pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka