środa, 19 maja 2021 16:57

Zajechała mu drogę i wezwała policję

Autor Mirosław Haładyj
Zajechała mu drogę i wezwała policję

Kobieta, widząc jadące „wężykiem” audi, zajechała mu drogę, wyjęła kluczyki ze stacyjki i powiadomiła policję. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

W czwartek wieczorem (13 maja) mieszkanka powiatu nowotarskiego, wracając do domu swoim samochodem, w Spytkowicach zauważyła jadące „wężykiem” audi. Kierowca pojazdu, który jechał przed nią cały czas, miał problem z utrzymaniem prawidłowego tory jazdy. Kobieta przypuszczała, że prowadzący audi może być pod wpływem alkoholu. Zajechała mu drogę, a kiedy pojazd się zatrzymał, zobaczyła za kierownicą kompletnie pijanego mężczyznę. Natychmiast wyjęła kluczyki ze stacyjki jego samochodu, uniemożliwiając dalszą jazdę i zadzwoniła na numer alarmowy. 37-latek jeszcze próbował przekonywać kobietę, aby ta nie wzywała policji, jednak bezskutecznie.

Badanie stanu trzeźwości, przeprowadzone przez funkcjonariuszy, potwierdziło przypuszczenia kobiety. 37-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje