sobota, 12 września 2020 18:00

Koronawirus w bazie F-16 pod Poznaniem

Autor Tomasz Stępień
Koronawirus w bazie F-16 pod Poznaniem

W 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny 16 osób jest zakażonych koronawirusem. Ponad 100 jest na kwarantannie.  Czekają na wyniki testów.

Jak informuje portal wyborcza.pl pierwsze do pierwszych zakażeń pierwszych doszło poza jednostką – na obozie sportowym we Władysławowie pod koniec sierpnia. Zakażonych odizolowano, ale w jednostce nadal pojawiały się kolejne przypadki. – Epidemiolodzy nie wykluczają, że może mieć to związek z zakażeniami w sąsiedniej bazie – Mobilnej Jednostce Dowodzenia Operacjami Powietrznymi w podpoznańskich Babkach. Pracownicy Krzesin ochraniają ten obiekt – pisze wyborcza.pl.

31. Baza Lotnictwa Taktycznego jest jednostką lotniczą przeznaczoną do realizacji zadań bojowych w ramach narodowego systemu obrony oraz sił zdolnych do przerzutu wysokiej gotowości NATO. Eskadry Lotnicze realizują zadania zwalczania celów powietrznych, niszczenia obiektów naziemnych i nawodnych oraz wykonywania zadań lotniczych szczebla operacyjno - taktycznego. Jednostka musi utrzymywać lotniska w gotowości operacyjnej 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Na szczęście – jak potwierdził oficer prasowy bazy, mjr Krzysztof Terzyk – ognisko epidemiczne nie wpływa na realizowanie zadań szkoleniowych. – Loty samolotów F-16 odbywają się zgodnie z założonymi planami – powiedział mjr Krzysztof Terzyk.

Polska

Polska - najnowsze informacje