czwartek, 9 września 2021 08:22

Zakażony, mimo szczepienia, prezydent apeluje! Wiemy, który preparat przyjął

Autor Mirosław Haładyj
Zakażony, mimo szczepienia, prezydent apeluje! Wiemy, który preparat przyjął

Prezydent Świnoujścia, pomimo przyjęcia szczepionki, zaraził się koronawirusem. Polityk postanowił zaapelować do Polaków.

Po tym, jak u Janusza Żmurkiewicza wykryto koronawirusa, prezydent Świnoujścia postanowił zaapelować do swoich obserwatorów za pośrednictwem Facebooka.

— Szanowni Państwo, po wykonaniu testu zdiagnozowano u mnie koronawirusa. Poza tym, że jestem nieco osłabiony i przebywam w domowej izolacji, nie mam innych objawów. Czuję się dobrze, ale to moment, by trochę zwolnić. Pilne kwestie służbowe przejmą moi zastępcy. Proszę Was, byście dbali o siebie nawzajem i zachowywali się rozsądnie. Pandemia przecież się nie skończyła

— napisał prezydent Świnoujścia.

Dziennik Fakt ustalił, że Żmurkiewicz zaszczepił się preparatem firmy Pfizer.

Zakażenie koronawirusem polityk przechodzi łagodnie:

— Leżę w domu i mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z pomocy służby zdrowia, ponieważ na razie oprócz lekkiego osłabienia, kataru, lekkiego bólu głowy i kaszlu, nie mam poważniejszych objawów. Cały czas mam kontakt z moimi współpracownikami i nie mam objawów, które by mnie eliminowały z pracy zdalnej. Przed powrotem do urzędu powstrzymuje mnie nie tylko decyzja sanepidu, ale także obawa, że mógłbym kogoś zarazić — powiedział w rozmowie z dziennikiem.

Prezydent Świnoujścia nie wie, gdzie zakaził się koronawirusem. Na kwarantannie polityk pozostanie do 16 września, jego współpracownicy nie zostali skierowani do izolacji, ponieważ wszyscy byli zaszczepieni.

Inf.: Facebook, fakt.pl

Fot.: Facebook

Polska

Polska - najnowsze informacje