wtorek, 16 lutego 2021 18:24

Zakopane: "Czy tak powinni się zachowywać policjanci?" Rzecznik policji wyjaśnia

Autor Mirosław Haładyj
Zakopane: "Czy tak powinni się zachowywać policjanci?" Rzecznik policji wyjaśnia

Nagranie, które trafiło do sieci, wzbudziło spore emocje wśród użytkowników Twittera.

Jagna Marczułajtis-Walczak opublikowała na swoim Twitterze nagranie, na którym widać "interwencję" funkcjonariusza na Krupówkach w Zakopanem. Posłanka opatrzyła film komentarzem:

– Długie teleskopowe pałki i atakujący policjant, na ul. Krupówki w Zakopanem. Panie @MariuszCiarka czy tak powinni sie zachowywać policjanci?

Na tweeta Marczułajtis-Walczak odpowiedziała Małopolska Policja:

– Co to za porządki by policjantowi w patrolu podstawiać cokolwiek  przed twarz?  A pałki? Nie nosić? Odnotowaliśmy tam 137 interwencji głównie wobec nietrzeźwych, wulgarnych i agresywnych osób. Dwaj zatrzymani usłyszą dzisiaj zarzuty za atak na policjantów.

Mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wyjaśnił Gazecie Krakowskiej, że policjant wykonał gwałtowny ruch, ale nie dokonał ataku na przechodnia:

– Na tym materiale widać przypadek nachalnego mężczyzny, który chodził za policjantami, filmując ich smartfonem i nie zachowując przy tym wymaganego dystansu. W pewnym momencie nagle przysunął telefon do twarzy jednego z policjantów. Widzimy, jak mundurowy, mając przed oczami aparat, zbliżył twarz jeszcze bardziej do obiektywu. Ruch był gwałtowny, ale nie był to atak na przechodnia, który najpierw nerwowo się odsunął, a potem kontynuował nagrywanie.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie poinformował także, że filmowiec nie tylko naruszył obowiązujący ze względu na epidemię koronawirusa dystans 1,5 w stosunku do policjanta, ale również jego strefę osobistą:

– Ten domorosły filmowiec nie tylko naruszył ten dystans w stosunku do policjanta, ale również jego strefę osobistą. Była to ewidentna prowokacja ze strony tego przechodnia. Sprawę tą aktualnie wyjaśniamy. Policjant ma dziś wolne po weekendzie, ale w najbliższym czasie chcemy usłyszeć jego relację na temat tego zdarzenia.

Inf.: Twitter, Gazeta Krakowska

Podhale

Podhale - najnowsze informacje