poniedziałek, 14 września 2020 13:21

Zakopane. Koronawirus w szkole podstawowej. Ile osób miało kontakt z nauczycielką?

Autor Emilia Gara
Zakopane. Koronawirus w szkole podstawowej. Ile osób miało kontakt z nauczycielką?

To już kolejna szkoła w Małopolsce, w której wykryto zakażenie koronawirusem. Sanepid w dalszym ciągu zbiera listę osób, które mogły mieć kontakt z nauczycielką.

14 września u jednej z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem wykryto zakażenie koronawirusem. Dyrekcja szkoły przesłała do PSSE w Zakopanym listę osób, które mogły mieć kontakt z osobą zarażoną. Wstępnie znajduję się na niej 40 nauczycieli oraz 170 uczniów.  Dyrekcja wystąpiła również o zawieszenie zajęć.

Nie wiadomo ile osób będzie musiało poddać się kwarantannie oraz w jaki sposób będą odbyć się zajęcia w szkole. Dyrekcja czeka na dalsze decyzje sanepidu.

Jak informuje Urząd Miasta Zakopane, po wykonaniu 22 rozmów telefonicznych, decyzji dalej od sanepidu dalej nie ma. Szkoła skorzystała z przysługujące szkołom podstawowym 2 dni z puli tzw." dni dyrektorskich" po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców. Oznacza to, że w dniach 15 i 16 września w szkole nie będzie organizowanych zajęć dydaktycznych. Odbędą się tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, jeśli będzie taka potrzeba. Dodatkowo w tych dniach nie będzie funkcjonowała stołówka.

Inf. UM Zakopane
Fot.: pixabay

koronawirus najnowsze informacje
Podhale

Podhale - najnowsze informacje