sobota, 30 maja 2020 14:21

Zamknięto sanepid. Przyczyną zakażenie koronawirusem

Autor Mirosław Haładyj
Zamknięto sanepid. Przyczyną zakażenie koronawirusem

Placówkę zamknięto, ponieważ okazało się, że jeden z pracowników jest zakażony koronawirusem. Od kilku dni w powiecie obserwowany jest wzrost zachorowań.

Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników, zamknięto powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieruszowie (woj. łódzkie).

– Stwierdzono SARS-CoV-2 u jednego z pracowników wieruszowskiej stacji. Z uwagi na procedurę i wymogi bezpieczeństwa, kwarantannie poddano cały personel stacji, w sumie kilkanaście osób. Wieruszowski sanepid jest nieczynny do odwołania

– powiedział portalowi interia.pl rzecznik wojewódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz.

Do wzrostu zachorowań przyczyniło się ognisko zachorowań wykryte w pobliskiej fabryce mebli w Kępnie (woj.wielkopolskie), w której pracuje wiele osób mieszkających w powiecie wieruszowskim.

Na chwilę obecną obowiązki zamkniętej placówki przejął sanepid w Wieluniu. Zobacz też:

To drugie po Śląsku ognisko koronawirusa w Polsce. Wojsko pomoże pobrać próbki
Od piątku 15 maja liczba zakażeń w powiecie kępińskim w Wielkopolsce wzrosła dziesięciokrotnie. Ognisko zlokalizowano w na terenie fabryki mebli w gminie Baranów. [/nowe-ognisko-koronawirusa-w-fabryce-mebli] Jak podał portal tvn24.pl w środę 20 maja wczesnym popołudniem pozytywny wynik na koronawir…
koronawirus najnowsze informacje

Inf. interia.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje