piątek, 30 czerwca 2023 09:06

Zapakował kocięta w pudełko i wyrzucił na śmietnik. Gdyby nie rowerzysta konałyby przez kilka dni

Autor Patryk Trzaska
Zapakował kocięta w pudełko i wyrzucił na śmietnik. Gdyby nie rowerzysta konałyby przez kilka dni

"Trzeba być bez serca, aby zrobić coś takiego. Oby karma do sprawcy wróciła". W Proszowicach ktoś zapakował troje kociąt w pudełko po dobrej karmie, zawinął w worek i... wyrzucił do rowu jak śmieci. Gdyby nie przejeżdżający na rowerze syn jednej z mieszkanek, zwierzęta konałyby przez kilka dni przed śmiercią.

Dla wielu zwierzę jest członkiem rodziny, bez którego nie wyobrażają sobie życia. Mimo to wciąż nie brakuje osób, które nie mają najmniejszych oporów, aby wyrzucić zwierzę "na śmietnik". Do takiej przykrej sytuacji doszło w ostatnich dniach niedaleko Proszowic.

Syn jednej z mieszkanek wybrał się na przejażdżkę rowerową. Nagle zobaczył reklamówkę a w niej pudełko po dobrej karmie z trzema kociętami w środku. Zwierzęta były oswojone i odchowane (około 6 tygodni), dlatego nie ma mowy o przypadku. Ktoś celowo zapakował zwierzęta jak prezent i wyrzucił niczym śmieci. Gdyby nie młody chłopak, kocięta konałyby tam kilka dni bez jedzenia i wody. "Ludzie co z wami? Zwierzęta czują ból i strach tak samo, jak ludzie, a to jeszcze kocie dzieci przecież. Brak słów, bo to, co myślę na ten temat nadaje się tylko, do wypikania" – komentowała pani Eliza.

Wieści z zakoconego poddasza. Wiedziałam że to nastąpi, zastanawiałam się tylko kiedy. Telefon z zaprzyjaźnionego "...

Opublikowany przez Elizę Pławecką Środa, 28 czerwca 2023

Kocięta zostały odrobaczone i trafiły do Fundacji Człowiek dla Zwierząt. W przyszłym tygodniu mają zostać zaszczepione, jednak już teraz szukają nowego domu z właścicielem, który nie potraktuje ich jak niepotrzebne odpady.

Przypomnijmy, na terenie Małopolski funkcjonują "zwierzęce okna życia", gdzie można anonimowo przyjść i oddać zwierzę w dobre ręce. Z kolei porzucanie zwierząt "na śmietnik" jest przestępstwem, za które może grozić nawet 3 lata pozbawienia wolności.

fot. czytelnik

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka