czwartek, 13 kwietnia 2023 10:45

Myślenice zapraszają do udziału w akcji „Czyste Miasto”

Autor Julia Banaś
Myślenice zapraszają do udziału w akcji „Czyste Miasto”

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Józefem Gawronem zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Czyste Miasto - Posprzątajmy swoje najbliższe otoczenie”, organizowanej w ramach inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego pn. „Posprzątaj z nami Małopolskę!”. Sprzątanie terenów leśnych odbędzie się w rejonie góry Uklejna, w piątek 14 kwietnia.

Akcja sprzątania rozpocznie się w piątek 14 kwietnia 2023 r. o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 12:00. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy na zbiórkę przy dolnym szlabanie drogi na Uklejnę, podczas której uczestnicy zostaną zaopatrzeni w worki i rękawiczki oraz poinstruowani o planowanym przebiegu akcji. Organizatorzy po zakończeniu sprzątania zapewnią wszystkim chętnym gorący poczęstunek przy ognisku przygotowanym przez Nadleśnictwo Myślenice i Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

W ramach akcji zostanie przeprowadzony również konkurs „Posprzątaj swoje najbliższe otoczenie”. Aby wziąć w nim udział trzeba będzie posprzątać wybrany przez siebie ogólnodostępny obszar na terenie Gminy Myślenice, następnie zgłosić lokalizację zebranych odpadów do Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach, a na koniec przesłać zdjęcie wykonane przed i po sprzątaniu. W losowaniu będzie można wygrać aż 10 interesujących nagród. Więcej informacji na temat konkursu pojawi się wkrótce.

Celem akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę” prowadzonej przez Urząd Marszałkowski jest wzbudzenie zainteresowania problematyką ekologii, a w szczególności zaśmiecania terenów zielonych oraz  zmotywowanie mieszkańców Małopolski do dbania o swoje najbliższe otoczenie.

Organizatorem akcji „Czyste Miasto - Posprzątajmy swoje najbliższe otoczenie” jest Miasto i Gmina Myślenice.

UM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka