czwartek, 3 sierpnia 2023 10:33

Zauważył unoszącego się na wodzie mężczyznę. Na miejscu pracują służby

Autor Katarzyna Jamróz
Zauważył unoszącego się na wodzie mężczyznę. Na miejscu pracują służby

W miejscowości Jurków (powiat brzeski, gmina Czchów), w okolicy kąpieliska "Chorwacja" od wczoraj prowadzone są poszukiwania mężczyzny, który według relacji świadków, miał unosić się na wodzie i nie reagować na ich nawoływania.

W środę (2 sierpnia) kilka minut przed godziną 22:00 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o mężczyźnie, który w okolicy kąpieliska "Chorwacja", miał unosić się na wodzie i nie reagować na nawoływanie świadków zdarzenia.

Ze względu na to, że osoba, która zauważyła na wodzie mężczyznę, nie miała przy sobie telefonu komórkowego, by o sytuacji poinformować odpowiednie służby, była zmuszona oddalić się na chwilę z miejsca zdarzenia. Gdy wróciła z powrotem, mężczyzny już nie było. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane liczne zastępy straży pożarnej z Brzeska, Nowego Sącza oraz Tarnowa. Obecni byli również druhowie ochotnicy z OSP Gnojnik, OSP Czchów, OSP Jurków, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Trwają poszukiwania

Ze względu na trudne warunki, działania służb zostały przerwane około godziny 1:00 w nocy. W dniu dzisiejszym akcja poszukiwawcza została wznowiona. – Na miejscu są strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz policjanci z naszej jednostki. Jak do tej pory nie wpłynęło do nas żadne zgłoszenie dotyczące zaginięcia jakiejkolwiek osoby. W chwili obecnej szukamy człowieka, a nie osoby o konkretnych personaliach – powiedział w rozmowie z Głos24 mł. asp. Grzegorz Kupiec z KPP w Brzesku.

Warto dodać, że w miejscu, w którym widziany był mężczyzna, obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Jest to teren odgrodzony.

Nr zdarz. 20/2023 📆2.08.2023r. 🕛 Godzina dysponowania: 21:53 🧯Rodzaj zdarzenia: Poszukiwania 🏘️Miejscowość: Jurków -...

Opublikowany przez Osp Jurków Środa, 2 sierpnia 2023

Fot. OSP Jurków/Facebook

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka