poniedziałek, 27 kwietnia 2020 12:53

Zawoja: To największe ognisko zachorowań w powiecie suskim. Wiemy, jak powstało

Autor Mirosław Haładyj
Zawoja: To największe ognisko zachorowań w powiecie suskim. Wiemy, jak powstało

Sytuacja epidemiologiczna w Gminie Zawoja o której pisaliśmy w jednym z naszych artykułów jest wynikiem "braku przestrzegania zaleceń rządowych". 18 przypadków zachorowań na 28 odnotowanych w powiecie suskim pochodzi z tego rejonu, co stanowi 64%.

Według najświeższego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Suchej Beskidzkiej dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2 z dnia 27 kwietnia wśród mieszkańców powiatu suskiego potwierdzono 28 przypadków zakażenia (od początku epidemii). Przez weekend sytuacja się nie zmieniła, co jest dobrą informacją.

Liczba osób w poszczególnych gminach przedstawia się następująco:

  1. Gmina Zawoja –  18,
  2. Miasto Sucha Beskidzka – 4,
  3. Gmina Maków Podhalański – 3,
  4. Gmina Stryszawa – 3,

Sytuacja w Gminie Zawoja sprawia, że ponad połowa, bo 64 proc., z ogólnej liczby zakażeń w regionie pochodzi z terenów tej gminy.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Wójta Gminy Zawoja, Marcina Pająka.

– Ognisko zachorowań z którymi mamy do czynienia w Gminie Zawoja jest wynikiem braku przestrzegania zaleceń rządowych. Część mieszkańców nie dostosowała się do obowiązujących wymogów, zwłaszcza w zakresie samoizolacji. Niepotwierdzone informacje mówią o złamaniu kwarantanny przez mieszkańca jednej z gminnych miejscowości. Ludzie spotykali się ze sobą, rozmawiali, ale bez odpowiednich środków ochrony. Przez weekend i dzisiaj nie odnotowano nowych zakażeń, mam nadzieję, że sytuacja jest opanowana

– powiedział w rozmowie z nasza redakcją wójt Pająk.

Zobacz także:

Nieciekawa sytuacja w Zawoi. Potwierdzono już 18 przypadków zachorowań na koronawirusa
Sytuacja epidemiologiczna w Gminie Zawoja może niepokoić. 18 przypadków zachorowań na 28 odnotowanych w powiecie suskim pochodzi z tego rejonu. Według najświeższego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Suchej Beskidzkiej dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2 z dnia 23 kwietnia (…
koronawirus najnowsze informacje

Fot.: UG Zawoja

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje