piątek, 10 września 2021 10:15

Zdalna nauka dla niezaszczepionych uczniów? Szef MEiN reaguje

Autor Aleksandra Tokarz
Zdalna nauka dla niezaszczepionych uczniów? Szef MEiN reaguje

Kolejne szkoły zmieniają system nauki na zdalny, po tym, jak wśród uczniów bądź pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem. Szef MEiN zapewnia, że są to przypadki incydentalne, a cała sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Jednocześnie wykazał kategoryczny sprzeciw, jeśli chodzi o naukę zdalną z podziałem na zaszczepionych i niezaszczepionych uczniów.

- Nie pozwalam na to – podkreślił Przemysław Czarnek, komentując pomysł nauki zdalnej, której objętą mieliby zostać tylko niezaszczepieni uczniowie. Taka sytuacja miała miejsce w jednej ze szkół, w której dyrektor, w porozumieniu ze służbami sanitarnymi, podjął decyzję o skierowaniu na naukę zdalną tylko tych uczniów, którzy nie przyjęli szczepionki przeciw Covid-19.

- Nie pozwalamy na podział dzieci na zaszczepione i niezaszczepione. Ze względów organizacyjnych w szczególności. Bardzo trudno jest zorganizować zajęcia w ten sposób, że część dzieci jest w klasie, a część jest w domu - powiedział.

- Więc, jeśli pojawia się sytuacja, że trzeba z uwagi na ognisko zakaźne kierować dzieci na naukę zdalną, to kierujemy całą klasę na kilka lub kilkanaście dni, bez dzielenia na zaszczepione i niezaszczepione. Taki komunikat został dziś jeszcze raz przekazany kuratorom, a kuratorzy przekazują to do poszczególnych szkół - wskazał. - Nie ma podziału dzieci na zaszczepione i niezaszczepione. Na to nie pozwalam - podkreślił Czarnek.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RadioZet, fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje