czwartek, 29 grudnia 2022 20:16

[Aktualizacja] "Zdarzył się cud!" Za sprawą pewnego małżeństwa. O tej wpłacie mówi już cała Polska

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Aktualizacja] "Zdarzył się cud!" Za sprawą pewnego małżeństwa. O tej wpłacie mówi już cała Polska

W czwartek (29 grudnia) po godzinie 16:00 na konto zbiórki na rzecz niespełna rocznego Oliwiera z Wadowic wpłynęła anonimowa kwota w wysokości 1,5 mln zł.

Oliwier przyszedł na świat na początku stycznia 2022 r. Gdy miał pół roku, lekarze zdiagnozowali u niego śmiertelną chorobę - SMA typ 1 (rdzeniowy zanik mięśni).

W pomoc choremu chłopcu zaangażowało się wiele osób. Już w lipcu uruchomiono zbiórkę na platformie Siepomaga, jednak do czwartku (29 grudnia) wciąż brakowało 2 milionów złotych. Po godzinie 16:00 na konto Oliwierka wpłynęła kwota w wysokości 1,5 mln złotych.

– Zdarzył się cud! Wszyscy teraz płaczemy ze szczęścia! Anonimowy POMAGACZ wpłacił 1 500 000 zł! Brakuje 410 tyś zł. do zakończenia zbiórki! Oliś dostanie lek. Dziękujemy Ci Anonimowy Pomagaczu, dziękujemy Wam wszystkim, że uwierzyliście kilka miesięcy temu, że damy radę! Zwyciężymy! Najpiękniejsza nagroda - ŻYCIE OLSIA!!!! Teraz kochani pełna mobilizacja! Udostępniamy post, wpłacamy tyle ile możemy i kończymy tą zbiórkę

– apelują rodzice chłopca.

Ich wpis został udostępniony niemal 3 tysiące razy. Do pełnej kwoty brakuje jeszcze 68 tys. zł. Oliwera można wesprzeć tutaj.

Zdarzył się cud! Wszyscy teraz płaczemy ze szczęścia! Anonimowy POMAGACZ wpłacił 1 500 000 zł! Brakuje 410 tyś zł....

Opublikowany przez Oliwier z Wadowic kontra SMA Czwartek, 29 grudnia 2022

AKTUALIZACJA

Wieczorem 29 grudnia udało się zebrać 100% potrzebnej kwoty. Jak podaje na Facebooku Turbo Pomoc, "anonimowym pomagaczem" był małżeństwo, które zbierało pieniądze dla swojego dziecka, niestety nie zdążyło mu pomóc.

Dzięki dzisiejszej wpłacie 1,5 mln złotych od pewnego małżeństwa, które również walczyło z SMA dla swojego dziecka, ale nie zdążyło na czas.

– Zbiórka dla Oliwierka wystrzeliła. Ziarenko zasiano, wiara ruszyła. Wspaniały gest, wspaniali ludzie. Z jednej strony smutek i żal, z drugiej radość i szansa na nowe życie. Taki jest ten świat -  zakręcony i nieobliczalny

– czytamy na Facebooku Turbo Pomocy.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka