poniedziałek, 19 września 2022 21:27

Żegiestów. Czołowe zderzenie osobówek. Poszkodowane m.in. dziecko

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Żegiestów. Czołowe zderzenie osobówek. Poszkodowane m.in. dziecko

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło 18 września w Żegiestowie. Na miejscu pojawiły się zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Żegiestów.

Zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch osobówek w Żegiestowie wpłynęło do służb o godzinie 18.20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na zakręcie drogi wojewódzkiej 971 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowało łącznie siedem osób w tym trójka dzieci.

-Dwie osoby zostało poszkodowane w tym dziecko. Z samochodów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania zastępów straży pożarnej polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Strażacy JRG wręczyli każdemu dziecku pluszowego misia w ramach wsparcia psychicznego. Odłączono akumulatory w obu pojazdach. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Zakręcono zawory LPG w obu pojazdach. Usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Kierowano wahadłowo ruchem drogowym do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez policję. W trakcie prowadzonych działań na miejsce dotarły dwie karetki. Dziecko poszkodowane po przebadaniu pozostało na miejscu zdarzenia. Dwie osoby dorosłe zostały zabrane do szpitala. Po odjeździe karetek na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Żegiestów wspomagający patrol policji w czynnościach dochodzeniowych

-relacjonują strażacy.

Ich działania trwały prawie cztery godziny.

Inf. i foto: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka