poniedziałek, 26 lipca 2021 11:13

Bochnia. I Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych już we Wrześniu

Autor Głos 24
Bochnia. I Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych już we Wrześniu

12 września 2021 roku, w powiecie bocheńskim, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Starosta Adam Korta zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji na Samochodową Nostalgię czyli I Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych.

Miłośnicy branży historyczno-motoryzacyjnej będą mieli swoje święto. Każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć z bliska zabytkowe auta już 12 września 2021 roku. Starosta Bocheński Adam Korta wspólnie z bocheńskimi miłośnikami starych samochodów zapraszają na Samochodową Nostalgię czyli I Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zlot będzie jednym z wydarzeń towarzyszących Weekendowi z Zabytkami - Powiatu Bocheńskiego. Zabytki będą przejeżdżać trasą przez Bochnię, Nowy Wiśnicz, Lipnicę Murowaną i Żegocinę. Start wydarzenia zaplanowany jest o godzinie 8:30 na placu "Targowica" w Bochni, przy ul. Partyzantów. Zakończenie zlotu i wystawa pojazdów zabytkowych odbędzie się o godzinie 15:30 w Parku Rodzinnym Uzbornia.

Oprócz zabytkowych samochodów i motorów nie zabraknie ciekawych historii związanych z prezentowanymi pojazdami minionej epoki. Co ciekawe, chętni posiadacze zabytkowych pojazdów również mogą wziąć udział w wydarzeniu. Do 31 sierpnia 2021 roku można przesłać zgłoszenie, podając rodzaj, markę i rok produkcji pojazdu, na adres: jaroslawstachura@wp.pl

Partnerem wydarzenia jest Miasto Bochnia, Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz, Gmina Lipnica Murowana oraz Gmina Żegocina.

Patronat nad wydarzeniem objęli - bochnianin.pl, bochniazbliska.pl, Informator Brzeski, Koncertowy Tarnów i okolice.

fot.: Pixabay

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje