czwartek, 16 marca 2023 14:45

Złodziejka już witała się z gąską, gdy wpadła policja

Autor Katarzyna Jamróz
Złodziejka już witała się z gąską, gdy wpadła policja

Policjanci zatrzymali złodziejkę, która ukradła portfel z pieniędzmi 68-letniej mieszkance Rabki-Zdroju. Seniorka na szczęście odzyskała swoje pieniądze. Złodziejka usłyszała zarzut kradzieży, grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

W środę (15 marca) około godziny 9, mieszkanka Rabki-Zdroju podczas pobytu w miejskiej placówce pocztowej padła ofiarą kradzieży. Seniorka przeglądała kartki pocztowe i na chwilę odłożyła swój portfel na ladę. Sytuację tę wykorzystała stojąca obok niej kobieta, która niespostrzeżenie zabrała portfel i pospiesznie wyszła z budynku. W portfelu znajdowała się gotówka w kwocie 2 500 złotych. Złodziejka ukradła wszystkie pieniądze, a portfel wyrzuciła do kosza na śmieci.

– Seniorka była załamana, gdyż z tych pieniędzy musiała utrzymać siebie i swojego chorego syna przez najbliższy miesiąc. Sprawą kradzieży zajęli się rabczańscy policjanci. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili sprawczynię, którą okazała się znana im już z podobnych przestępstw, mieszkanka Rabki-Zdroju. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania policjanci znaleźli skradzione pieniądze. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut kradzieży z art. 278 kk, za co grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat

– informuje podkom. Dorota Garbacz, oficer prasowa KPP w Nowym Targu.

Poszkodowana 68-latka już po kilku godzinach odzyskała swoje pieniądze. Kobieta nie kryła wzruszenia i zadowolenia z tak sprawnej i skutecznej pracy policjantów.

Inf./Fot. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka