poniedziałek, 20 stycznia 2020 11:38

Złodziejka portfela namierzona przez andrychowskich kryminalnych

Autor Katarzyna Domagała
Złodziejka portfela namierzona przez andrychowskich kryminalnych

Policjantom z Andrychowa udało się zatrzymać kobietę, która jeszcze przed świętami ukradła portfel wraz z kartami bankomatowymi, gotówką i dokumentami. 35-latce grozi nawet do 5 lat więzienia.

W grudniu ubiegłego roku do Komisariatu Policji w Andrychowie zgłosiła  się kobieta, która zawiadomiła, że dzień wcześniej w trakcie  przedświątecznych zakupów w jednym z supermarketów, zaginął jej portfel wraz z całą zawartością.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli m.in. nagranie z  monitoringu, na którym było widać, jak pokrzywdzonej kobiecie w trakcie wychodzenia ze sklepu wypadł z torebki portfel, który kilka minut później zabrała inna opuszczająca placówkę handlową  kobieta.

Śledczy ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 35-letnia andrychowianka. 15 stycznia br. policjanci zdecydowali się pojechać pod wytypowany adres, gdzie podczas przeszukania mieszkania znaleźli portfel wraz z kartami bankomatowymi, lojalnościowymi, dowodem  osobistym, prawem jazdy i innymi dokumentami. W portfelu brakowało 250  złotych, które - jak poinformowała 35-latka - zdążyła już wydać.  Kolejnego  dnia mieszkance Andrychowa przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Info, foto: KPP Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje